TOPlist

Huawei Nova 6 SE se odhaluje. Zadní stranu si vypůjčil z iPhone 11 Pro

huawei nova 6 SE

Huawei i přes obchodní válku se svými modely slaví úspěchy. Před nedávnem internet poodhalil možnou podobu chystané novinky Huawei Nova 6 SE. Ta má být derivátem modelu Nova 5T a představení bychom se mohli dočkat už za pár dní, konkrétně 5. prosince.

huawei nova 6 SE 2
Jméno a výbava modelu Nova 6 SE už nejsou díky čínským dokumentům tajemstvím

Se zadní stranou se však designéři moc nenadřeli. Inspirací tu nebyl nikdo jiný než iPhone 11 Pro. Okolí fotoaparátu kopíruje i nadzvednutou plochu zadní strany a ke vzhledu úplné kopie chybí už jenom vystouplé okruží samotných čoček.

Tím však podobnost končí a na přední straně najdeme IPS displej s průstřelem na levé straně displeje. Tlačítko zamykání bude zároveň sloužit i jako čtečka otisku prstů a pravou stranu bude sdílet s kolébkou hlasitosti. Oproti modelům od Apple bude Nova 6 SE disponovat hned čtyřmi fotoaparáty, o kterých však nemáme žádné podrobné informace.

huawei nova 6 se renders leaked
Huawei Nova 6 SE bude zástupcem střední třídy s povědomým designem

V útrobách chystané novinky bude tikat procesor Huawei Kirin 810 s dosud neznámou velikostí operační paměti RAM. Vhod přijde také podpora 40W nabíjení, které má například vlajkový model Huawei P30 Pro a další. O bezdrátovém nabíjení zatím informace nejsou. Do představení, které se koná 5. prosince, však zbývá nějaký čas a je možné, že se o chystané novince budeme postupně dozvídat více podrobností.

Autor článku David Skopal
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Kapitoly článku