Cena:

Huawei Nova 5T: nouzový pokus, jak před Vánocemi uvést na trh „nový“ telefon

huawei nova 5T 2

Společnost Huawei včera v Paříži představila „nový“ smartphone Nova 5T. Uvozovky jsou rozhodně na místě, neboť se jedná pouze květnový Honor 20 s vyměněným logem na zádech.

huawei nova 5T 2

Huawei Nova 5T: když půlroku starému telefonu vyměníte záda

Odhalení Huawei Nova 5T je pro zasvěcené vcelku pochopitelným krokem v současné zoufalé situaci – čínská firma potřebuje na evropský trh dodávat telefony, avšak ty nové jsou zatížené zákazem používat americké technologie včetně systému Android s Google službami. Huawei tak musí recyklovat již představené modely, aby bylo v Evropě před Vánoci co nabídnout. Škoda jen, že si v Číně museli pro tento konkrétní recyklát vymýšlet nereálné upoutávky na zcela bezrámečkový telefon.

huawei pozvanka

Papírové parametry Huawei Nova 5T jsou důvěrně známé – 6,26“ Full HD+ displej s průstřelem pro 32Mpx kamerku vlevo nahoře, čipset Kirin 980, 6 GB RAM, 128GB paměť a čtyřčočkový fotoaparát v konfiguraci 48 (f/1.8) + 16 (f/2.2) + 2 (f/2.4) + 2 Mpx (f/2.4) megapixelů (hlavní, širokoúhlý, makro, hloubkový). Akumulátor v těle má kapacitu 3 750 mAh a dobíjí se USB-C konektorem se zapojením technologie rychlého dobíjení Huawei SuperCharge. Telefon půjde na trh ve fialové, modré a černé.

Chcete ušetřit? Kupte si Honor 20

Huawei Nova 5T rozhodně není špatný telefon, avšak oproti Honoru 20 nepřináší jedinou výhodu. Naopak má dvě poměrně velké nevýhody – musíte si na něj počkat do listopadu, a ještě zaplatíte o 1 000 korun více. Nova 5T totiž v předobjednávkách stojí 10 tisíc korun, zatímco Honor 20 si můžete koupit již dnes za cenu pod 9 tisíc korun.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.