Domů » Články » Huawei nepolevuje. Aktuálně je desátou nejhodnotnější značkou světa

Huawei nepolevuje. Aktuálně je desátou nejhodnotnější značkou světa

Společnost Huawei se letos poprvé umístila v žebříčku Top 10 nejhodnotnějších značek na světě. Vyplývá to z analýzy společnosti Brand Finance, přední britské agentury, specializující se na oceňování značek a strategické poradenství.

V nedávno zveřejněné zprávě Brand Finance Global 500 za rok 2020 se společnost Huawei umístila na desátém místě a celkově je v žebříčku třetí firmou původem z Číny. Hodnota značky meziročně vzrostla o 4,5 % na 65,1 miliard dolarů.

huawei logo

Analýza dále uvádí, že technologie 5G je pro telekomunikační sektor velkou příležitostí. Zároveň zdůrazňuje expanzi Huawei na trhy, kde dominují tradiční hráči, a přesto dokáže zvyšovat tržní podíl.  Největší zastoupení v pětistovce nejhodnotnějších značek má USA. Až 205 firem s kombinovanou hodnotou 3204,6 miliardy dolarů pochází z této země. Následuje Čína, a to se svými 70 společnostmi s kombinovanou hodnotou 1334,2 miliardy dolarů.

brand finance
Podle analýzy společnosti Brand Finance je Huawei aktuálně 10. nejhodnotnější značkou světa

Z hlediska zastoupení, vede i nadále sektor technologií. Z 500 nejcennějších značek až 46 z nich pochází z tohoto odvětví. Společná hodnota těchto značek činí 986,5 miliard dolarů. Huawei je jedinou čínskou technologickou společností, která se umístila v první desítce.

Čeká nás náročný rok, ve kterém se budeme snažit naplnit naše výzvy a plány. Představíme aktualizace v našem vlastním ekosystému Huawei Mobile Services, budeme se podílet na budování 5G sítí, a i nadále budeme naplňovat vizi naší společnosti a tou je přinášet připojení každému jedinci, domácnosti a organizaci pro dosažení plně propojeného, inteligentního světa,” uvedla PR manažerka Huawei pro produktové portfolio Gabriela Löbel.

V roce 2019 společnost Huawei dodala více než 240 milionů kusů smartphonů a podařilo se jí udržet si pozici druhého největšího výrobce chytrých telefonů na světě. Společnost prodala více než 44 milionů kusů svých vlajkových lodí série Mate a série P, přičemž v této kategorii zaznamenala meziroční prodejní nárůst o 50 procent. Od prosince 2019 navíc prodala 6,9 milionu kusů telefonů s podporou 5G sítí.

NepřehlédněteHuawei P40 Pro na prvních fotografiích, avšak s drobným maskováním

Loni společnost uvedla na trh celou řadu nových produktů napříč různými kategoriemi, a to včetně tabletů, počítačů, nositelných zařízení nebo zařízení IoT. Všechny kategorie vykazovaly určitý stupeň růstu. V budoucnu se Huawei nadále plánuje angažovat ve strategii integrovaného ekosystému, propojující všechny inteligentní technologická zařízení.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).