Huawei na příští týden chystá velkolepou akci. 3 produkty ze 6 známe s předstihem

huawei 3

Huawei chystá na příští čtvrtek tiskovou konferenci, na které představí minimálně šest nových produktů. Díky upoutávkám, které schovávají chystané novinky za mléčným sklem, máme jasnou představu o tom, co se na nás chystá. Polovinu zařízení si dokonce můžeme představit předem.

Huawei Watch GT2 Pro: chytré hodinky se slušnou výdrží

Jedním z ukrytých produktů jsou nové hodinky Huawei Watch GT2 Pro, jejichž tiskové snímky i výbavu prozradil v týdnu německý server WinFuture.de. Těšit se můžeme na elegantní hodinky s kruhovým displejem a dvěma hardwarovými tlačítky na pravé straně. Tělo hodinek má být vyrobeno z nerezové oceli, pásky pak budou plastové nebo kožené.

huawei watch gt2 pro 2

Watch GT2 Pro budou k dispozici ve dvou velikostech – s 42 a 46mm tělem. Větší verze má dostat 1,39“ OLED displej s rozlišením 454 × 454 pixelů, parametry displeje menšího modelu neznáme. Uvnitř hodinek bude tikat neznámý čipset doplněný o 32 MB RAM a 4GB úložiště; do zařízení si tak budete moci nahrát hudbu a poslouchat ji v bezdrátových sluchátkách bez nutnosti použití smartphonu. K párování poslouží Bluetooth 5.1.

Hodinky pochopitelně zvládnou i další funkce, na které jsme dnes zvyklí – počítat kroky, měřit tepovou frekvenci, analyzovat spánek, monitorovat hladinu stresu, dokonce i zjišťovat úroveň nasycení krve kyslíkem. K dispozici také bude sledování sportovních aktivit, a to včetně plavání.

Na Watch GT2 Pro poběží proprietární prostředí výrobce, což znamená, že nebudou podporovat instalaci aplikací třetích stran. Díky tomu a také díky velké 455mAh baterii (u většího modelu) mají vydržet na příjmu až 14 dní.

Huawei FreeBuds Pro: bezdrátová sluchátka s ANC

I další chystaný produkt odhalil server WinFuture.de, tentokráte se jedná o bezdrátová sluchátka FreeBuds Pro. Oproti standardní verzi FreeBuds přinese novinka pozměněný design s kratšími nožičkami a funkci aktivního potlačení okolního ruchu. Asi není nutné zmiňovat, kde se čínská firma při návrhu inspirovala.

huawei freebuds pro 13

Huawei FreeBuds Pro budou disponovat vlastním procesorem Kirin A1, jehož součástí bude moderní konektivita Bluetooth 5.2. Sluchátka mají dostat do výbavy celkem tři mikrofony a každé z nich bude vybaveno 52,5mAh baterií. Výdrž nám však zatím známá není.

Huawei FreeBuds dorazí na trh v bílé, černé a stříbrné barvě, cena má být stanovena na 150 EUR (asi 4 tisíce korun).

Huawei Watch Fit: tyhle hodinky už známe

Třetím rozpoznatelným produktem na upoutávkách jsou hodinky Huawei Watch Fit, ty však byly představeny již počátkem tohoto týdne, tudíž si o nich můžete více přečíst v našem souhrnném článku.

huawei watch fit 1 1

Kabelová sluchátka a dva notebooky

Pokud jste si poctivě prohlédly všechny upoutávky, tak jste si jistě dobře spočítali, že nám ještě chybí tři produkty – bezdrátová špuntová sluchátka propojená kabelem a dva notebooky, pravděpodobně nástupce MateBooku X Pro a pak zřejmě nějaký velmi tenký a lehký ultrabook.

Tisková konference Huawei se uskuteční ve čtvrtek 10. září ve 14:00 našeho času.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku