TOPlist

Huawei Watch Fit zaujmou prohnutým obdélníkovým displejem a slušnou výdrží

huawei watch fit 2 1

Společnost Huawei dnes představila nový přírůstek do svého portfolia nositelných zařízení. Jedná se o poměrně originální hodinky nazvané Watch Fit, které mají až nezvykle velký displej.

huawei watch fit 4

Huawei Watch Fit: protáhlé a ohnuté Apple Watch

Huawei Watch Fit svým vzhledem připomínají Apple Watch, což lze ale říct prakticky o každých hodinkách s „hranatým“ displejem. Zobrazovač Watch Fit je nezvykle obdélníkový, a ještě navíc mírně prohnutý, aby hodinky lépe seděly na zápěstí. Jedná se o 1,64“ AMOLED panel, a kterém běží proprietární prostředí výrobce nazvané Lite OS. To má výhodu ve slušné výdrží, která může být až 10 dní (týden při aktivním využívání, 12 hodin při záznamu trasy s pomocí GPS), nevýhoda je pak v nemožnosti doinstalovat do hodinek další aplikace.

 

I tak Huawei Watch Fit nabídnou vše, co byste od nich očekávali – zobrazování času, monitorování sportovních aktivit (včetně automatické detekce), sledování spánku a zdravotních aktivit (včetně monitoringu nasycení krve kyslíkem a vyhodnocování míry stresu), ovládání hudby či spouště fotoaparátu na spárovaném smartphonu. Hodinky mají dokonce i vestavěný reproduktor a mikrofon, takže je možné je použít k telefonování.

huawei watch fit 3 1

Hodinky jsou vyrobené z plastu (tedy odolného polymerového vlákna), což dopomohlo k nízké hmotnosti 21 gramů. Díky odolnosti do 5 ATM s nimi lze plavat. K ovládání slouží dotykový displej a hardwarové tlačítko na straně. O běh se stará vlastní čipset Kirin A1, jeho specifikace však neznáme.

huawei watch fit 1 1

Cena a dostupnost neznámá

Huawei Watch Fit dorazí na trh v barvách Graphite Black, Sakura Pink a Mint Green, cenu a dostupnost zatím neznáme, tyto údaje se pravděpodobně dozvíme za dva dny na veletrhu IFA v Berlíně.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku