Domů » Bleskovky » Huawei může v Německu stavět 5G sítě, americkým restrikcím navzdory

Huawei může v Německu stavět 5G sítě, americkým restrikcím navzdory

Zatímco v USA se firma Huawei nachází na černé listině, v sousedním Německu se dostala mezi seznam schválených dodavatelů na budování sítí 5G. Německo tak evidentně v Huawei nevidí bezpečnostní hrozbu, pro technologie čínské firmy nebudou platit ani žádná mimořádná opatření.

Evropská Unie nepovažuje Huawei za bezpečnostní riziko

Němečtí operátoři si mohou oddechnout, pokud by totiž německé ministerstvo vnitra vyloučilo Huawei ze seznamu dodavatelů, mohla by stavba 5G sítí u našich sousedů nabrat velké zpoždění a obrovské vícenáklady. Německo odmítá politizaci kybernetické bezpečnosti, neboť akorát brzdí technologický rozvoj a sociální pokrok a ve skutečnosti neřeší bezpečnostní problémy, kterým čelí všechny země.

Huawei logo

Bezpečnosti sítí 5G se věnuje i Evropská unie, která v tomto týdnu vydala prohlášení týkající se možných rizik způsobených budováním a provozováním 5G sítí, avšak ani v této zprávě není firma Huawei považována za větší bezpečnostní hrozbu než její konkurenti.

Naruší USA s Německem některé kontakty?

Jinak to vidí ve Spojených státech, kde je společnost Huawei považována doslova za nepřítele státu, vláda USA dokonce zvažuje trestat své spojence, které budou s čínskou firmou spolupracovat, například porušením dohod o vzájemném sdílení zpravodajských informací. Německo a další země si ale zjevně z těchto proklamací velkou hlavu nedělají, Huawei má uzavřeno více než 60 smluv na budování 5G sítí s operátory po celém světě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jiřík
Anonym
Jiřík
Offline

Co na to řeknou naši „Bondové“ z BISky a diskutér Allien z Mobilmanie?

shepii
Uživatel
shepii
Offline

No alespoň někdo má rozum a nenechá se ovlivnit těmi bezmozky za oceánem…

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Přesně.