Domů » Bleskovky » Huawei Mate 30 Pro v testu DxOMark: návrat krále?

Huawei Mate 30 Pro v testu DxOMark: návrat krále?

Huawei Mate 30 Pro je nová vlajková loď čínského výrobce, jejíž kvality trochu zastiňuje obchodní spor mezi USA a Čínou. Novinka však v testu DxOMark dokázala pozornost opět obrátit směrem k přístroji samotnému.

Bezrámečkový přístroj s kruhovým fotomodulem ukrývajícím čtveřici snímačů totiž sesadil dosavadního krále žebříčku, Samsung Galaxy Note 10.

Špičkové fotografie, pokulhávající video

Huawei Mate 30 Pro v celkovém hodnocení získal 121 bodů, za což vděčí především fotografickým schopnostem. Za ty totiž v testu obdržel rekordních 131 bodů, což je hned o pět bodů více, než Samsung Galaxy Note 10.

huawei mate 30 pro camera test

V záznamu videa pak čínská novinka dosáhla „jen“ 100 bodů. To je o bod méně než zmiňovaný Samsung. S nadsázkou tedy lze říci, že v této oblasti Huawei trochu pokulhává.

Huawei Mate 30 Pro Dxomark

Nepřehlédněte – žebříček DxOMark: kontroverzní metodika, nebo důvěryhodný zdroj?

Na kompletní test se můžete podívat na webu DxOMark, nebo ve výše přiloženém videu. Prozraďme, že v testu zaujal především schopností zachytit velké množství detailů s minimem šumu, a to i za špatných světelných podmínek.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments