Domů » Bleskovky » Huawei Mate 10 Pro zvládne řídit Porsche, zázraky však nečekejte

Huawei Mate 10 Pro zvládne řídit Porsche, zázraky však nečekejte

Huawei Mate 10 Pro je současnou vlajkovou lodí tohoto čínského výrobce. Chlubí se kromě nadupaného hardwaru a dvojtého fotoaparátu i procesorem Kirin s podporou umělé inteligence. Ten se Huawei rozhodl v Barceloně podrobit testu, ke kterému si přizval ještě Porsche Panamera. A právě tomuto autu dával telefon příkazy.

Redaktoři serveru TechCrunch dostali možnost posadit se na sedačku spolujezdce a svěřit se mobilnímu telefonu, který byl připevněn na předním skle. Od něj vedl kabel na střechu k externí kameře, ze které čerpal data, která v reálném čase vyhodnocoval. Za pomoci strojového učení a 100 milionů obrázků se umělá inteligence naučila rozpoznat psa, kolo, nebo fotbalový míč a zareagovat na tuto překážku ve chvíli, kdy se před ní objevila. Cestující si pak mohli vybrat z několika předvolených reakcí, jako bylo zastavení auta před překážkou, nebo její objetí zprava či zleva.

Self Driving Porsche Powered by Huawei's Mate 10 Pro

Samotný Huawei se k tomuto demu technologie staví jako k pouhé zkoušce možností osazeného procesoru, prý se nejedná o předzvěst vstupu do odvětví autonomních automobilů. Vytvoření algoritmů vývojářům trvalo 5 týdnů. Otázkou zůstává, zda by telefon stačil i na více předmětů, či zda naučení tří zcela vyčerpalo výpočetní výkon procesoru. Ať tak či tak, jedná se o působivé schopnosti přístrojů, které se nám vejdou do kapsy.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).