Huawei Mate 10 Pro zvládne řídit Porsche, zázraky však nečekejte

Huawei Mate 10 Pro je současnou vlajkovou lodí tohoto čínského výrobce. Chlubí se kromě nadupaného hardwaru a dvojtého fotoaparátu i procesorem Kirin s podporou umělé inteligence. Ten se Huawei rozhodl v Barceloně podrobit testu, ke kterému si přizval ještě Porsche Panamera. A právě tomuto autu dával telefon příkazy.

Redaktoři serveru TechCrunch dostali možnost posadit se na sedačku spolujezdce a svěřit se mobilnímu telefonu, který byl připevněn na předním skle. Od něj vedl kabel na střechu k externí kameře, ze které čerpal data, která v reálném čase vyhodnocoval. Za pomoci strojového učení a 100 milionů obrázků se umělá inteligence naučila rozpoznat psa, kolo, nebo fotbalový míč a zareagovat na tuto překážku ve chvíli, kdy se před ní objevila. Cestující si pak mohli vybrat z několika předvolených reakcí, jako bylo zastavení auta před překážkou, nebo její objetí zprava či zleva.

Self Driving Porsche Powered by Huawei's Mate 10 Pro

Samotný Huawei se k tomuto demu technologie staví jako k pouhé zkoušce možností osazeného procesoru, prý se nejedná o předzvěst vstupu do odvětví autonomních automobilů. Vytvoření algoritmů vývojářům trvalo 5 týdnů. Otázkou zůstává, zda by telefon stačil i na více předmětů, či zda naučení tří zcela vyčerpalo výpočetní výkon procesoru. Ať tak či tak, jedná se o působivé schopnosti přístrojů, které se nám vejdou do kapsy.

Autor článku
David Preiss
image/svg+xml
+

Kapitoly článku