Domů » Bleskovky » Huawei Mate 10: menší displej s vyšším rozlišením, širší rámečky a 3,5mm jack

Huawei Mate 10: menší displej s vyšším rozlišením, širší rámečky a 3,5mm jack

Hlavní hvězdou společnosti Huawei se stal právě představený vlajkový smartphone Mate 10 Pro, zapomenout ale nesmíme na standardní model Mate 10. Ten potěší konzervativnější publikum, které nutně nepotřebuje minimální rámečky okolo displeje, ale spíše ocení standardní poměr stran displeje 16:9, na nějž je připravena většina mobilních aplikací.

Samotný displej má úhlopříčku 5,9″ a překvapivě vyšší rozlišení než má Mate 10 Pro – 1 440 × 2 560 pixelů. Displej podporuje HDR obsah a má výtečný maximální jas 730 nitů. Díky širší bradě se na čelní straně objevuje i čtečka otisků prstů, kterou má model Mate 10 Pro umístěnou na zádech. Do konstrukce s širší bradou se také vešel 3,5mm na sluchátka, takže uživatelé nebudou muset vymýšlet kompromisy s redukcí či bezdrátovým spojením. Mate 10 má rozměry 154,2 × 74,5 × 8,2 mm. Tímto výčtem veškeré odlišnosti s Mate 10 pro končí.

Huawei Mate 10 pohání stejný čipset Kirin 970, který se bude párovat se 4 GB RAM, vnitřní úložiště pak bude nabízeno v kapacitě 64 GB nebo 128 GB a navíc jej bude možné rozšířit paměťovou kartou. Konfigurace fotoaparátů zůstává 20 (monochromatický) + 12 Mpx (barevný), nad oběma se pak nachází optika Leica poskytující perfektní světelnost f/1.6.

Pochopitelně nechybí podpora všech bezdrátových sítí, či rychlé dobíjení Super Charge sloužící ve prospěch vestavěného 4 000mAh akumulátoru. Tělo telefonu je nerozebíratelné a nabízí odolnost s certifikací IP53, zařízení bude dostupné v celkem čtyřech barevných variantách – černé, zlaté, růžové a hnědé barvě. Mate 10 běží na Androidu 8.0 Oreo zahaleným do nadstavby EMUI 8.0.

Bohužel Huawei s modelem Mate 10 na našem trhu nepočítá, neboť by cenově „lezl do zelí“ vlajkovým Honorům. Na českém trhu tak seženete pouze Mate 10 Pro a 10 Lite, pokud však upřednostňujete klasický poměr stran displeje či 3,5mm jack, musíte se spolehnout na jiné smartphony, případně si pořídit Huawei Mate 10 z neoficiálních kanálů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. A jak je to s podporou paměť.karet?

  2. Teď jsem se dočetl, že klasický Mate 10 má slot pro paměťové karty a dokonce i 3,5mm jack.

  3. Mome moment moment. Jestli a zda to umí gesta na senzoru, který je na čelní straně, tak koukám po letech na nástupce Lenovo Vibe Z2 Pro? Nechce se věřit! To by vypadalo na výlet do němec (Huawei pako)….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).