Cena:

Huawei má patent na unikátní telefon. Chybí mu selfie kamerka i mechanická tlačítka

Huawei koncept

Přestože americká vláda hází společnosti Huawei klacky pod nohy, čínský gigant stále pracuje na plné obrátky a připravuje nová zařízení. Podle čerstvě schválených patentových přihlášek minimálně uvažuje o nových telefonech se společným jmenovatelem – na první pohled na nich není vidět selfie kamera a mechanická tlačítka.

Huawei koncept
Takhle si možnou podobu prvního smartphonu od Huawei s fotoaparátem pod displejem představuje známý leaker a designer @BenGeskin

Bez tlačítek a viditelné selfie kamery

Na první pohled se nejedná o žádný výjimečný futuristický design, ale o evoluci toho současného. Celkem existují dvě patentové přihlášky, přičemž vyobrazený telefon je na obou dvou prakticky stejný, liší se pouze provedením hlavního fotoaparátu – jeden model jej má v oválném modulu v levém horním rohu zad, druhý ve vystouplém kruhovém modulu uprostřed. Podobným způsobem Huawei odlišuje modelové řady P a Mate.

huawei 1

Z přihlášky bohužel nevyplývá, zda Huawei počítá se selfie kamerkou ve vysouvacím modulu, popř. s jejím umístěním přímo pod displej, což je technologie, která zatím existuje pouze v prototypech některých značek. Telefony v přihláškách mají výrazně zahnuté displeje, kvůli čemuž se na strany nevešla klasická mechanická tlačítka; ty patrně Huawei nahradí dotykovými senzory nebo přímo displejem. Ostatně toto řešení již čínská firma použila u modelu Mate 30 Pro, u kterého se dotykově mění hlasitost.

huawei 2

Stejně jako u každé patentové přihlášky, i v tomto případě platí, že nakonec nemusí vůbec dojít k realizaci. I když nepochybujeme, že jednou se podobného telefonu bez tlačítek a poddisplejovou selfie kamerou dočkáme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.