Domů » Bleskovky » Huawei má patent na unikátní telefon. Chybí mu selfie kamerka i mechanická tlačítka

Huawei má patent na unikátní telefon. Chybí mu selfie kamerka i mechanická tlačítka

Přestože americká vláda hází společnosti Huawei klacky pod nohy, čínský gigant stále pracuje na plné obrátky a připravuje nová zařízení. Podle čerstvě schválených patentových přihlášek minimálně uvažuje o nových telefonech se společným jmenovatelem – na první pohled na nich není vidět selfie kamera a mechanická tlačítka.

Huawei koncept
Takhle si možnou podobu prvního smartphonu od Huawei s fotoaparátem pod displejem představuje známý leaker a designer @BenGeskin

Bez tlačítek a viditelné selfie kamery

Na první pohled se nejedná o žádný výjimečný futuristický design, ale o evoluci toho současného. Celkem existují dvě patentové přihlášky, přičemž vyobrazený telefon je na obou dvou prakticky stejný, liší se pouze provedením hlavního fotoaparátu – jeden model jej má v oválném modulu v levém horním rohu zad, druhý ve vystouplém kruhovém modulu uprostřed. Podobným způsobem Huawei odlišuje modelové řady P a Mate.

huawei 1

Z přihlášky bohužel nevyplývá, zda Huawei počítá se selfie kamerkou ve vysouvacím modulu, popř. s jejím umístěním přímo pod displej, což je technologie, která zatím existuje pouze v prototypech některých značek. Telefony v přihláškách mají výrazně zahnuté displeje, kvůli čemuž se na strany nevešla klasická mechanická tlačítka; ty patrně Huawei nahradí dotykovými senzory nebo přímo displejem. Ostatně toto řešení již čínská firma použila u modelu Mate 30 Pro, u kterého se dotykově mění hlasitost.

huawei 2

Stejně jako u každé patentové přihlášky, i v tomto případě platí, že nakonec nemusí vůbec dojít k realizaci. I když nepochybujeme, že jednou se podobného telefonu bez tlačítek a poddisplejovou selfie kamerou dočkáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Huawei předně chybí něco nejdůležitějšího, Tyhle blbosti jsou jen drobnosti.

  2. Treba len pockat do novembra, kedy nezvolia trumpa a idot co devadtuje svetovu ekonomiku sa poberie do zabudbutia. Keby neprisla korona, tak krizu vyvola je ego vacsie ako zemegula a jeho absolutna hlupost.

    • Tak na to bych moc nespoléhal. Navíc, kde je psáno, že i kdyby volby vyhrál někdo jiný než Trump, tak najednou odvolá všechny sankce a radostí si padne do náručí s čínskými soudruhy? Obávám se, že nikde.

  3. Ještě mu chybí Google služby :D

    • Bez těch se dá žít. Ty se dají doinstalovat a dost věcí se dá nahradit. Ale co nahradit nejde, když telefon nemá 3,5 mm jack, nebo slot na paměťovou kartu či FM rádio. Tam prostě nic nevykouzlíte.

  4. Takže v Huawei oprášil dva roky starý koncept 🤣🤣

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).