Huawei je aktuálně pátým největším investorem v oblasti výzkumu a vývoje

Technologický gigant Huawei investoval v loňském roce do výzkumu a vývoje celkem 11,33 miliard eur, což je v přepočtu téměř 300 miliard korun. Podle zprávy o investicích do výzkumu a vývoje v roce 2018, kterou vydává Evropská komise, se tak Huawei řadí celkovou výší investic mezi 5 největších investorů na světě.

Výzkum a vývoj je podle vyjádření společnosti velmi důležitou oblastí, na kterou se zaměřuje od počátku existence značky. Za dobu 30 let vytvořila společnost Huawei po celém světě celkem 14 center věnujících se výzkumu a vývoji a každoročně do této oblasti investuje více jak 10 % obratu.

Tři klíčové oblasti investic

Pro Huawei jsou zásadní tři oblasti – plně propojené sítě, inteligentní výpočetní technika a inovace výrobků. Nadále proto hodlá investovat do produktů, technologií, základního výzkumu, zlepšení technické způsobilosti, technických norem a průmyslových ekosystémů. Důvodem těchto investic je plná podpora zákazníků Huawei při postupné digitální transformaci.

blank

Huawei zůstává jedničkou v oblasti rozvoje 5G sítí, a to jak v oblasti technologií, tak komerčního nasazení. Je také jediným dodavatelem zařízení v oboru, který může poskytnout kompletní koncové řešení pro 5G. Ke dnešnímu dni uzavřela společnost Huawei celkem 26 smluv pro rozvoj 5G sítí.

I přes mediální útoky týkající se bezpečnosti a snahu o poškození značky Huawei se daří druhému největšímu výrobci smartphonů na světě pokračovat v započatých kontraktech. Například generální ředitel a předseda představenstva společnosti LG Uplus Ha Hyun-Hwoi uvedl, že podle operátora neexistují žádné bezpečnostní hrozby spojené s používáním zařízení Huawei v jeho infrastruktuře 5G. Zároveň odmítá tvrzení některých zákonodárců, že by existovalo bezpečnostní riziko úniků informací prostřednictvím zařízení Huawei.

Britské O2 se postavilo za Huawei

Další firma, jenž spolupráci s Huawei obhajuje, je britská telekomunikační společnost O2. Ta bude prosazovat, aby Huawei v lednu pokračoval v testování sítí 5G navzdory rostoucímu politickému tlaku.5G síť připojení rychlostNepřehlédněte

Vše, co potřebujete vědět o 5G: fascinující technologie plná úskalí

Společnosti EE a Vodafone, které O2 konkurují, již s Huawei testování 5G sítí zahájily. Další britská telekomunikační společnost Three podepsala s Huawei dohodu o vybudování 5G síti ve výši 2 miliard liber.

5G sítě a komunikační infrastruktura ale nejsou jediné oblasti, do kterých Huawei pravidelně investuje. Společnost klade také velký důraz na neustálé inovování produktů. Výsledkem je pak jedna z nejlepších umělých inteligencí (AI) na trhu, kterou disponuje například model Mate 20 Pro (recenze).

V posledních týdnech jsme mohli zaregistrovat praktické ukázky toho, co tato technologie dokáže. Díky umělé inteligenci teď například nevidomí dokážou vnímat emoce, nebo jsme byli svědky převedení severní polární záře v působivou hudební skladbu.

Autor článku blank
Roman Hálek
Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Kapitoly článku