Domů » Bleskovky » Huawei Honor 7 na prvních fotografiích: Těšme se na čtečku otisků prstů a dvě varianty

Huawei Honor 7 na prvních fotografiích: Těšme se na čtečku otisků prstů a dvě varianty

Loni na konci června byl představen podařený telefon Huawei Honor 6 (recenze), který následně pod nově vzniklou samostatnou značkou Honor zavítal i do našich končin. Čínská společnost chystá na příští pondělí 8. června tiskovou konferenci, na níž bude s největší pravděpodobností představen pokračovatel loňského Honoru s číslovkou 7. Jeho parametry nyní odhaluje čínská certifikační autorita TENAA.

  

Honor 7 bude telefon s pětipalcovým displejem o Full HD rozlišení (1 080 × 1 920 pixelů, 441 ppi). Na kovových zádech najde domov čočka 13megapixelového fotoaparátu a čtečka otisků prstů. O pohon se postará osmijádrový čipset Kirin 935 z vlastní zahrádky. Základní model má dostat 3 GB operační paměti a 16GB úložiště, v nabídce má být nicméně i prémiová varianta se 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti.

  

U vlajkového modelu je samozřejmostí podpora sítí LTE, frekvence však databáze TENAA nedohaluje. Telefon bude brát energii z 3 280mAh baterie, operačním systémem bude Android 5.1 Lollipop.

   

Cena Huawei Honor 7 je odhadována na 1 999 Yuanů (asi 8 000 Kč bez DPH), o jeho dostupnosti na mezinárodním trhu se snad dozvíme více příští pondělí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Marek (neregistrovaný)

    Tak to je BOMBA cena! Výbava daleko lepší než má P7mička a myslím, že se blíží, nebo dokonce předčí i P8mičku, která je k mání za cca 13tis. Tak jen ať už vyjde, brousím si na ní již zuby, buď to bude tu ten Honor7, nebo Lenovo Vibe Shot. Uvidíme :-D

  2. Teď jsem trochu zmaten, min. z nadpisu. Měl jsem za to, že Huawei vypustil že značení modelů Honor a udělal z něj dceřinou společnost, která produkuje Honr přístroje. A najednou zase Huawei Honor?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).