Cena:

Huawei chystá nový smartphone. Chybět mu nebude ani podpora Google služeb

Už je to téměř rok, co se společnost Huawei dostala na černou listinu Spojených států a přišla o přístup k americkým technologiím. Na nových telefonech Huawei je nejbolestivější především absence aplikací a služeb Google, které čínský gigant nahrazuje vlastním řešením. Příští chystaný telefon ale tímto nedostatkem překvapivě trpět nebude.

huawei p smart 2020
Huawei P Smart 2020

Huawei P Smart potřetí

Huawei se chystá oživit smartphone P Smart, přičemž nová generace má z velké části vycházet z loňského modelu. Ten ještě stihl získat certifikaci Google, a z tohoto důvodu se jej čínský výrobce chystá představit znovu, avšak s několika změnami. Upraven bude design zadního fotoaparátu, který bude nyní soustředěn i s LED bleskem do jednotného obdélníkového fotomodulu. Na čelní straně se žádné novinky neodehrají, dočkáme se stejného 6,21“ displeje s Full HD+ rozlišením.

huawei p smart 2020 1
Huawei P Smart 2020

Uvnitř Huawei použije stejný čipset Kirin 710F, avšak podpořený větším množstvím paměti; loňskou kombinaci 3 + 64 GB vystřídá 4 + 128 GB. Fotoaparáty si ponechají rozlišení 13 + 2 Mpx, totožná bude i kapacita akumulátoru 3 400 mAh. Kvůli loňské certifikaci Huawei vsadí na starší operační systém Android 9.0 Pie s prostředím EMUI 9.1 a aplikacemi od Google. Kdyby si čínská firma nechala telefon certifikovat letos (což nemůže), musí už použít novější Android 10.

Nový Huawei P Smart bude dostupná v barvách Aurora, Green a Black, v Evropě má být prodáván za cenu mezi 200 – 220 euro (asi 5 500 – 6 000 korun). O termínu představení zatím nemáme žádné informace.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.