Domů » Bleskovky » Huawei chystá globální tiskovku. Bude se překvapivě týkat smartphonů

Huawei chystá globální tiskovku. Bude se překvapivě týkat smartphonů

Na společnost Huawei před více než dvěma lety dopadly tvrdé sankce ze strany ministerstva obchodu USA a od té doby její podíl na trhu smartphonů prudce klesá. V letošním roce už se například nedočkáme zástupců oblíbené řady Huawei Mate, neboť čínský výrobce nemá přístup k některým klíčovým komponentám, zejména čipsetům. Jedna globální podzimní premiéra se ale přeci jen chystá.

Huawei P50 Pro míří do světa?

Společnost Huawei láká v čerstvě zveřejněné pozvánce na tiskovou konferenci, na níž má být ukázaný nový produkt. Akce se koná 21. října v 15:00 ve Vídni (že by tiskovka s fyzickou přítomností novinářů?) a povede ji prezident Huawei pro střední a východní Evropu, severské země a Kanadu Derek Yu. Jméno produktu na pozvánce sice uvedeno není, avšak obrázek boku telefonu patří letnímu modelu Huawei P50 Pro.

Huawei

Je tedy vysoce pravděpodobné, že právě tento model bude hlavní hvězdou tiskové konference, protože Huawei svoji úřadující vlajkovou loď prodává zatím pouze v Číně a na globálním trhu ji ještě ani nepředstavil.

huawei p50 img 4

Smartphone Huawei P50 Pro je po všech stránkách výborně vybavené zařízení, avšak pověst mu kazí dva detaily – absence podpory sítí 5G a také chybějící přístup k aplikacím a službám Googlu. Telefon totiž pohání systém HarmonyOS, ovšem s ním Huawei na globálním trhu zatím nepočítá, je tedy možné, že do světa si Huawei P50 Pro zabalí do ranečku Android (byť stále bez služeb Googlu).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Bez GMS zajímavé jen pro pár nadšenců z Huawei klubu :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).