Cena:

Huawei chystá další skládací telefon. Bude mít promyšlenější konstrukci

Huawei Flip 2

I když značka Huawei trpí pod tíhou amerických zákazů, stále nevyklidila v mobilním světě pozice a vyvíjí dál nová zařízení. Podle čínských zdrojů je na pořadu dne nový smartphone s ohebným displejem, který přinese jednu významnou, byť méně viditelnou novinku.

Huawei Flip 1

Jednodušší kloub s vyšší spolehlivostí

Huawei pro svůj budoucí skládací telefon vyvíjí už nějakou dobu novou konstrukci kloubu se zjevnými benefity – pant má být postaven z menšího množství dílů, což se má pozitivně projevit na jeho spolehlivosti, trvanlivosti, použitém prostoru a v neposlední řadě i ceně. Dosud byly „skládačky“ od Huawei znatelně dražší než konkurence, chystaný model by tak mohl přinést vítanou změnu.

Huawei Flip 2
Bude takto vypadat první ohebné véčko od Huawei?

Spekuluje se, že první telefon s novým kloubem by mohl mít véčkovou konstrukci. Podle příspěvků na sociální síti Weibo by se mělo jednat o stylový malý telefon, který by měl hýřit mnoha novými barvami. Chystaná novinka by mohla být údajně představena ještě do konce letošního roku, byť pravděpodobně bude zpočátku omezena pouze na čínský trh.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.