Domů » Bleskovky » Huawei bude propouštět ve Spojených státech. O práci přijdou stovky lidí

Huawei bude propouštět ve Spojených státech. O práci přijdou stovky lidí

Společnost Huawei plánuje rozsáhlé propouštění v rámci amerických poboček. Nucené snížení počtu zaměstnanců souvisí s nařízením, které čínskému výrobci zakazuje obchodovat na tamním trhu. Informaci přinesl deník Wall Street Journal s odvoláním na nejmenované zdroje obeznámené se situací v Huawei.

huawei logo

O práci přijdou stovky lidí

Propouštění by mělo postihnout převážně dceřinou společnost Futurewei Technologies, jejíž laboratoře se nacházejí na několika místech ve Spojených státech a primárně se věnuje výzkumné a vývojové činnosti. Futurewei Technologies v současné době zaměstnává přibližně 850 lidí, propouštění by se přitom podle dostupných informací mohlo týkat až stovek zaměstnanců.


Propuštěným zaměstnancům čínské národnosti nabízí Huawei návrat domů, kde mohou pro společnost i nadále pracovat. Někteří zaměstnanci již byli o chystaném propouštění informováni, další škrty pracovních pozic by však měly brzy následovat. Zástupci společnosti Huawei se k situaci odmítli vyjádřit.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tomas
Anonym
tomas

Pekne sa to vyvíja