Domů » Články » HTC Wizard: Rozebraný do posledního šroubečku

HTC Wizard: Rozebraný do posledního šroubečku

Totalní rozebrání MDA Varia !SmartMania vám přináší exkluzivní fotografie z rozebírání MDA Varia (Qtek 9100, HTC Wizard). Náš čtenář JuriG pro vás svého miláčka rozebral do posledního šroubku, celý postup pečlivě nafotil a vy se díky němu můžete podívat, jak vlastně toto velmi oblíbené PocketPC vypadá zevnitř. K samotnému “otevření“ a složení Wizarda je potřeba vlastnit několik speciálních nástrojů (šroubováčky Torex T5X40 a Philip #0, pinzeta, plastová pomůcka, elektrostatické rukavice…), šikovné české ručičky si ale poradí i s tím, co dům dá , JuriG si proto vyrobil šroubovák vlastní a plastovou tyčinku nahradilo trsátko od kytary.

Upozornění: Následující text je informativního charakteru, nejedná se tedy o návod. SmartMania.cz nenese žádnou zodpovědnost za případné škody, které mohou rozebíráním vašeho zařízení vzniknout. Nezapomeňte, že jakýmkoliv neoprávněným zásahem do útrob vašeho přístroje přicházíte o záruku a tyto úkony mohou provádět pouze kvalifikované servisy. A teď už jdeme na to !

Nejprve Wizarda zbavíme stylusu, vyjmeme paměťovou kartu a gumovou krytku od externí antény. Poté vyndáme baterii a SIM kartu. Dále je potřeba sejmout plastový kryt baterie. Nyní už přichází na řadu šroubováček, kterým povolíme první čtyři šroubky. Poté se uvolní další plastová část, kterou je potřeba opatrně vyjmout.

01 02 03 

Po odstranění plastového výlisku se nám naskytne pohled na základní desku. Ta je osazena několika odnímatelnými prvky, jako kamerkou, repráčkem nebo FPC kabelem, kterým je připojena hardwarová klávesnice.

04 05 06 

07 08 09 

Základní desku je samozřejmě možné kompletně vyjmout. Povolením několika dalších šroubků docílíme oddělení horního krytu displeje a klávesnice.

10 11 12 

Plastový díl s klávesnicí je možné dále rozložit.

13 14 15 

16 17 18 

Nesmíme zapomenout ani na displej, který lze povolením několika dalších šroubků bezpečně uvolnit.

19 20 21 

Ucelené plastové vajíčko, které nám ještě před několika desítkami minut leželo na stole, se po zásahu proměnilo v hromádku plastových dílů doplněnou řádkou šroubečků a nejrůznějších jiných dílů.

22 23 24 

Dá tohle ještě někdo dohromady ?

25

Wizard už ze svého šatníku vydal opravdu maximum, více už toho na sobě skutečně nemá. Tak a teď všechny tyhle díly zase poskládat, utáhnout šroubky, uklidit šroubovák a zařízení můžeme zase používat tak jak jsme zvyklí. Po kompletním rozložení a opětovném složení mé Vario fungovalo zcela bez problémů.

26

MDA Vario tedy šílený zásah přežilo bez trvalých následků a dodnes si spokojeně vrní v křehké ruce svého majitele. Pokud se chcete podívat na další, nepublikované fotografie, navštivte naši Galerii obrázků.

Tip: Už dříve se jeden z našich čtenářů podíval pod pokličku Motorole MPx200, do jejích útrob vás zavede tento článek.

JuriG

10 komentářů

 1. Mno byla to fuška, ale Vario to bez ujmy přežilo

 2. Ja som takto rozoberal MDA II,ked som odtrhol systemovy konektor z plosaku. Tam bola najvacsia makacka zhodit ten cierny kryt-teda prvy raz. Potom to uz islo v pohode. Nasledovala mikropajka atd…

 3. 2Jurig: a proc jsi to vlastne rozebiral?

 4. Dalo by se to použít pro opravu klávesnicovýho mechanismu?

 5. Samozrejme, ze by se to dalo pouzit pro opravu vysuvneho mechanismu
  Displejova cast je prichycena k sredovemu kryt ctverici sroubku…
  dva na kazde ,,kolejnici'' staci t ysroubky dotahnout a je to

 6. maco-lv (neregistrovaný)

  nemate nahodou na tento wizard zadny kryt na antenu a bateriu? Alebo kde by sa to dalo zohnat? dakujem

 7. maco-lv (neregistrovaný)

  tu je moja e-mailova adresa

 8. maco-lv (neregistrovaný)

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).