Domů » Články » HTC Wings: Důstojný nástupce smartphonu Vox

HTC Wings: Důstojný nástupce smartphonu Vox

1Smartphone HTC Vox se ještě ani nezačal prodávat, a v HTC už pracují na jeho nástupci, který má kódové jméno Wings. O tomto telefonu jsme již dříve psali zde, v té době ale u technické specifikace zůstávalo několik otazníků. Díky serveru PDAdb.net se s vámi můžeme podělit o aktualizované parametry, které vypadají opravdu lákavě. Stejně jako Vox bude i Wings disponovat výsuvnou QWERTY klávesnicí, která zaručí pohodlné a hlavně rychlé psaní. Díky 400Mhz procesoru od Samsungu bude práce ve Windows Mobile 6 Standard opravdu rychlá; výrobce tento procesor použil záměrně kvůli technologii UMTS/HSDPA (videohovory), samozřejmostí je i telefonování přes Skype.

Wings nabídne také Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth ve verzi 2.0. Displej s úhlopříčkou 2.4″ má rozlišení 240x320px, a zobrazí 65k barevných odstínů. S pamětí je na tom přístroj celkem dobře, u smartphone platformy kombinace 64MB RAM/128MB ROM určitě nikoho neurazí. A aby toho nebylo málo, přidal výrobce také GPS čip SiRF Star III, 2Mpx fotoaparát s Makro režimem a přisvětlovací diodou, a samozřejmě také přední VGA kamerku pro videohovory. Baterie by měla mít kapacitu 1050mAh. Na uniklém renderu zatím chybí joystick (ten by měl být podobný jako u Voxe).

-

Kompletní hardwarové parametry naleznete v našem Katalogu smartphonů.

Zdroje: SmartphoneThoughts, PDAdb.net

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Jako jo – fajne – jenom mi nejak nedochazi, proc uz tomu rovnou neprasknou WM 4 PPC..

  2. Snad proto,ze to nema dotykac a poptavka po smartphonech je jeste porad asi dost velka, aby prodavali i tyto pristroje.

  3. sakris…kdyby to tak melo dotykovej…to by byla bomba…i kdyz je mi jasny, ze to me rozdeluje , tak tady by mohl udelat spolecne s htc vyjimku a udelat dotykovej…pak bych nevahal ani vterinu a sel do toho…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).