Domů » Bleskovky » Virtuální realita HTC Vive se v USA, Velké Británii a Německu začne prodávat 8. prosince

Virtuální realita HTC Vive se v USA, Velké Británii a Německu začne prodávat 8. prosince

Virtuální realita HTC Vive, kterou tchajwanský gigant vyvíjí společně s firmou Valve, by se měla v USA, Velké Británii a Německu začít prodávat už 8. prosince. Tuto informaci v rozhovoru prozradil jeden ze zástupců polské pobočky společnosti HTC Bartosz Zik. V tento termín však zařízení bude dostupné v omezenějším množství. Podle našich informací by se virtuální realita HTC Vive na českém a slovenském trhu měla oficiálně objevit v průběhu druhého kvartálu příštího roku.

HTC Vive disponuje více než 70 senzory, které jsou schopné snímat vaše tělo a lépe vás tak vtáhnout do dění. Zařízení navíc doplňují dva ovladače do ruky, díky kterým máte možnost reagovat na podněty ve virtuálním světě. Abyste mohli Vive využívat, je také nutné vlastnit výkonný počítač. Vive totiž posílá informace ze senzorů do počítače, který se stará o veškeré výpočetní operace a zpět do „helmy“ pak putuje výsledný obraz.

Výrobce zatím nezveřejnil cenu, za jakou se zařízení na trhu objeví, nicméně starší spekulace hovořily o ceně 1000 dolarů, což je zhruba 25 000 Kč.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments