Domů » Články » HTC Vive Pro Eye: virtuální realita s technologií pro sledování pohybu očí

HTC Vive Pro Eye: virtuální realita s technologií pro sledování pohybu očí

Společnost HTC na veletrhu CES v Las Vegas představila novinky z oblasti virtuální reality. Uživatelé se mohou těšit na nový Vive Pro Eye s technologií sledování očí, lepším zvukovým projevem a také na nový model předplatného v obchodě Viveport. To již nebude omezeno na 5 titulů měsíčně a v souladu s novým názvem Viveport Infinity nabídne všechny aktuálně dostupné tituly, kterých je aktuálně více než 500. Spuštění Viveport Infinity je naplánováno na 5. května.

Výrobce také odhalil vývojářskou verzi svého příštího headsetu Vive Cosmos, který by měl přinést jednodušší instalaci i obsluhu a v neposlední řadě také první implementaci nového systému Vive Reality System. Ten nabídne nové způsoby zobrazení obsahu i přechodu mezi různými virtuálními světy. HTC Vive Pro Eye bude dostupný ve druhém čtvrtletí roku 2019.

HTC Vive Pro Eye s podporou sledování očí

Technologie sledování očí umožní nárůst obrazové kvality bez nutnosti investice do výkonnější grafické karty, stejně jako snížení minimálních hardwarových nároků pro provoz VR. Uživatelé se mohou těšit také na možnost ovládat software pouhým pohledem. Technologie zpřístupní virtuální realitu i hendikepovaným uživatelům. Velký posun způsobí i v oblasti sociálních VR zážitků, ve kterých bude možné přenášet nejen pohyby těla a hlas, ale také pohyb očí.

Nové VR HTC Vive Pro Eye
Nové VR HTC Vive Pro Eye

Vývojáři, podnikatelé, ale i vědci získají možnost sledovat pohyby očí trénovaných pracovníků i účastníků testovacích skupin, díky čemuž snadno odhalí, co je pro ně podstatné a atraktivní. V neposlední řadě technologie umožní snížení nároků na výkon PC, které se bude moci při vykreslování scény zaměřit především na část obrazu v centru zorného pole uživatele.

Welcome To The VIVE Reality System

Vive Cosmos

Tato novinka nevyžaduje externí základnové stanice díky čemuž umožní snadné použití nejen doma ale i na cestách. Připojit jej totiž bude možné nejen k tradičnímu hernímu PC a dočkat bychom se ho měli někdy v průběhu letošního roku. Přesný termín ale zatím HTC neprozradilo.

S uvedením nového headsetu si výrobce klade za cíl redefinovat uživatelskou představu o přístupu k virtuální realitě. Vive Cosmos by měl nabídnout rychlou a snadnou instalaci i mobilitu. Jedná se také o první Vive headset, který nabídne nový Vive Reality System, který má změnit způsob, jak lidé budou pracovat s obsahem ve virtuální realitě.

HTC VIVE - VIVE Cosmos Trailer

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. Ve svých 40 letech jsem musel začít nosit brýle postupně se to zhoršuje to je život opravdu si myslíte že lidé co dobře vidí si na hlavu budou cpát brýle já si to nemyslím ani ty chytré pro policii si ty strážníci neberou z rozmaru , ale na rozkaz , aby mohli lépe vyhodnocovat zločince , ale doma to nikdo ani jinde nosit nebude . Je to jen další výstřelek techniky lidé chtějí , aby se efekty děli v reálném světě pomocí obrazovek nebo holografie bez brýlí lidé si nechtějí cpát klapky na oči .

    • Doporučuji silnější brýle, interpunkce se prakticky ztratila.

    • Vyzkoušel jste si někdy nějakou opravdovou VR a nee jen cardboard nebo něco podobného? Možná byste byl překvapen.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).