Domů » Bleskovky » HTC svůj nový vlajkový model představí 1. března v Barceloně

HTC svůj nový vlajkový model představí 1. března v Barceloně

Od 2. do 5. března se letos v Barceloně tradičně uskuteční Mobile World Congress, jehož součástí bude i řada tiskových konferencí jednotlivých výrobců. Z uplynulých let víme, že právě neděle před zahájením veletrhu bývá vždy na tiskovky poměrně silná, a jinak tomu nebude ani letos.

HTC před několika okamžiky oznámilo, že svůj nový vlajkový model s kódovým označením Hima představí právě v neděli 1. března v 16:00. Podle dostupných informací by novinku měl pohánět procesor Snapdragon 810, který doplní 3 GB RAM. Displej by měl mít úhlopříčku pět palců a Full HD rozlišení.

Hlavní fotoaparát má disponovat rozlišením 20,7 megapixelů, překvapením však bude čelní kamerka, která bude patrně vycházet z modelu Desire Eye (recenze) a nabídne nadstandardních 13 megapixelů pro selfies. Operačním systémem má být Android ve verzi 5.0.1 Lollipop doplněný o novou verzi uživatelského prostředí Sense; spekuluje se rovněž o verzi se systémem Windows a tabletofonu s přídomkem Plus.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

16 komentářů

 1. PHiLiPZ (neregistrovaný)

  co hovori Samsung na to, ze HTC kasle na Sense a dava TouchWiz?

 2. Grammar_bitch (neregistrovaný)

  Jistě, napsat místo Sense TouchWiz je sice chyba, ale každý se někdy zapomene. Ovšem takovou hovadinu jako napsat „po osmY dnech“ nedokáže nikdo. Alespoň jsem si to do dnešního dne myslel. Rád bych komentujícímu uživateli s nickem „KRAKEN“ doporučil zopakovat si základy českého jazyka (Aby ze sebe příště neudělal ……) ;)

  • Martin II (neregistrovaný)

   Nesuhlasim s tebou. Preklep je ovela beznejsia chyba a viac ospravedlnitelna ako obsahovo fakticka chyba.

 3. Grammar_bitch (neregistrovaný)

  Ono se těžko mluví o překlepu… „y“ a „i“ se moc blízko na klávesnici nenachází :/ :D

 4. Jiří (neregistrovaný)

  Už se těším!Měl jsem kotel mobilů a z htc absolutní spokojenost.One x,M8 a další budou následovat!

 5. zelen (neregistrovaný)

  A zas ten poj… Android at uz jdou do prd… Tak jsem se tesil na poradny stroj a narvou tam vymasteny android

  • Neviem, či len ja v článku vidím, že sa špekuluje aj o verzii s Windows.

  • Já bych spíše řekl, že u některých jedinců je „vymaštěno“ jaksi spíše v hlavě :-) Tak on se panáček těšil a nedošlo mu, že HTC už roky jede především na Androidu. Asi jinej gang :-) A navíc – ten kdo tvrdí, že je Android nepoužitelný krám co padá každý den, tak jednoznačně lže. A kdo lže, ten zřejmě i krade :-) Na hloupý komentář se nedá asi reagovat jinak, než taky hloupě, tak se vlastně za svou reakci i tak nějak omlouvám :-)

  • Zdena (neregistrovaný)

   Sam jsi hlupacek jeden. Ano souhlasim Android je zasekany smejd

  • Michal (neregistrovaný)

   Až tady bude nějaký lepší systém, než Android, jistě se prosadí, zatím tu je kromě Androidu pouze iOs, který má ale Apple pro sebe a zkryplený WP, o který nestojí ani uživatelé, ani výrobci, tak že Android je jediná rozumná volba. Navíc na htc je naprosto špičkově odladěný, tak že klídek a nemel nesmysly.

 6. test (neregistrovaný)

  Mluvis hov.a WP je dobry oproti deravemu a zasekanemu Androidu fuj

  • Michal (neregistrovaný)

   Můžeš být sprostý jak chceš, tím ten nedodělek WP nevylepšíš a zasekaný android je úplně stejná lež, jako to, že je WP rychlý.Tady už zřejmě panáček zaspal dobu a papouškuje starý klišé.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).