Cena:

HTC povedený model One nepomohl, v srpnu zaznamenalo meziroční propad o 47 %

HTC ve středu zveřejnilo příjmy za měsíc srpen. Dle očekávání dopadly zle, příjmy společnosti dosáhl hodnoty 442 milionů dolarů (8,84 miliardy korun). To je pokles oproti červenci o 16 % a v meziročním porovnání dokonce o 47 %. Ke všemu se teď společnost musí potýkat se zatčením klíčových lidí v designerském týmu, kteří stejně plánovali společnost opustit.

 

Společnost vkládala veliké naděje do letošního vlajkového modelu HTC One, ale ani ten nepomohl zastavit propad. Po prvotním nadšení a růstu příjmů nastal prudký pokles. Tudíž se dá předpokládat, že řada telefonů zůstala u operátorů a obchodníků na skladech od května až do teď. Prvně to vypadalo, že se stane pohodným konkurentem pro Samsung Galaxy S4, ale horší jméno značky a slabé marketingové zdroje sehrály svou roli.

HTC zatím nemůže najít cestu z problémů a s odchodem klíčových lidí v posledních měsících nebude hledání řešení lehké. HTC má stále kapitál v hodnotě 1,5 miliardy dolarů, což jim pomůže nějaký čas ustát období ztrát, do kterého teď vstupuje. Je to však nejspíše poslední šance, kterou nepopulární CEO Peter Chou má, pokud v roce 2014 nepřijde zlepšení, HTC v roce 2015 bude čelit existenčním problémům.

Autor článku
David Podzimek