HTC One SV míří na český trh: 4,3″ WVGA displej, LTE a Android 4.0 (aktualizováno)

Společnost HTC včera odhalila další přírůstek modelové řady One – HTC One SV. Novinka v sobě spojuje rychlé 4G LTE připojení, které však v ČR zatím vůbec nevyužijeme, a design typický pro řadu One. Telefon je vybavený Androidem 4.0 „Ice Cream Sandwich“, aktualizace na verzi 4.1 „Jelly Bean“ by se měla objevit několik týdnů po uvedení na trh.

   

Díky dvoujádrovému procesoru Qualcomm Snapdragon S4 s taktem 1,2 GHz a 1 GB RAM by měly být reakce telefonu svižné. K dispozici dále bude 8 GB vnitřní paměti a nezapomnělo se ani na slot na microSD karty. Ve výbavě nechybí ani NFC. Je škoda, že displej s úhlopříčkou 4,3″ nabízí „jen“ WVGA rozlišení, qHD či HD by tomuhle kousku slušelo podstatně více. Pětimegapixelový fotoaparát na zadní straně se může pochlubit světelností f/2.0, bez problémů si poradí také se záznamem videa ve fullHD rozlišení při 30 snímcích za vteřinu.

 

HTC One SV bude dostupný v modré a bílé variantě, zatím však nemáme informace, kdy a za kolik se na našem trhu objeví. S největší pravděpodobností se tak ale stane až na začátku příštího roku. V redakci tipujeme, že by se doporučená koncová cena mohla pohybovat někde okolo hranice 10 000 Kč.

Aktualizováno 4. ledna 2013

HTC One SV se v České republice začne oficiálně prodávat od 7. ledna, doporučená koncová cena je ale nakonec vyšší než jsme odhadovali a o to těžší to telefon mezi konkurencí bude mít. V distribuční síti a ve značkové prodejně HTC v Praze jej seženete za 11 499 Kč.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku