Cena:

HTC One Max: Šestipalcové monstrum na novém renderu (oživeno)

Aktualizováno 13. srpna

Jeff Gordon, který v HTC pracuje na pozici Senior Global Online Communications Manager, v komentáři na serveru Engadget informoval, že zařízení na renderu je fake a nepochází od HTC. V reakcích na tento komentář byl následně označen za trolla.

Jeff se k tomuto komentáři následně vyjádřil ještě na svém Twitter kanálu. Zdá se tedy, že předchozí render je skutečně fake, ale domníváme se, že nemá daleko od reálné podoby chystané novinky One Max. Ta se totiž bude držet designových křivek řady One.

Aktualizováno 12. srpna

Twitter kanál @evleaks zveřejnil render chystané novinky HTC One Max s 5,9″ fullHD displejem. Podle informací od zdroje se ještě nejedná o finální vzhled telefonu, ale o „non-final“ variantu. Je tedy možné, že do oficiálního představení se dočkáme drobných úprav v designu zařízení. Tipujeme, že může dojít ke změně rozmístění některých prvků, ale to už jsou pouze detaily, protože je jasné, že model One Max se bude držet hliníkového unibody designu, který je pro sérii One typický.

Původní text

O zvětšené variantě modelu HTC One se spekuluje poměrně dlouho. Před několika okamžiky se na internetu objevila vůbec první fotografie modelu One Max, který doplní trio smartphonů série One – HTC One a HTC One mini. Varianta Max bude lákat na velmi slušné hardwarové parametry v čele s 5,9″ Super LCD displejem s fullHD rozlišením.

Hnacím motorem se stane quad-core čip Snapdragon 800 s taktem 2,3 GHz, který doplní 2 GB operační paměti RAM a 16GB interní úložiště. Podle aktuálních informací bude verze určená pro čínský trh disponovat slotem na microSD kartu, ve variantě pro Evropu a USA jej bohužel nenajdeme.

 

Výbavu uzavře UltraPixel fotoaparát s OIS, BoomSound stereo reproduktory a 3 300mAh akumulátor. Tělo HTC One Max bude opět z hliníku, tloušťka telefonu by měla být 9,4 mm. Stylusu se pravděpodobně nedočkáme, i tak se ale HTC s tímto modelem bude snažit konkurovat chystaným obrům Samsungu Galaxy Note IIISony Xperia Z Ultra a nedávno recenzovanému Samsungu Galaxy Mega 6.3. Uvedení na trh bychom se měli dočkat někdy v průběhu podzimu.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.