Domů » Články » HTC One A9: iPhone s Androidem? (videorecenze)

HTC One A9: iPhone s Androidem? (videorecenze)

Právě dnes se v ČR začíná prodávat nový model od HTC, který se dokázal postarat o slušný rozruch ještě před oficiálním představením, a to především kvůli designu zadní strany. Jaký je ve skutečnosti, prozradí náš videopohled.

Málokterý smartphone od HTC na sebe v poslední době poutal tolik pozornosti, jako nový model One A9. Mohou za to kontroverzní záda, která připomínají iPhone. Tchajwanský výrobce se tomuto nařčení brání a tvrdí, že Apple od nich opisoval mnohem dříve (více informací). Kde je pravda necháme na posouzení každého z vás. Důležitý ale není jen design telefonu; bez dostatečného výkonu, dobře odladěného systému, kvalitního fotoaparátu a přijatelné ceny může být často problém uspět mezi konkurenčními telefony.

  
HTC One A9 v barvě karbonově šedá

  
HTC One A9 v barvě opálově stříbrná

HTC se o to ale chce pokusit. Do karet mu hraje příkladně odladěný Android 6.0 s novou verzí uživatelského prostředí Sense 7.0, celkem kvalitní fotoaparát i velmi rychlá a přesná čtečka otisků prstů. Překážkou naopak může být vyšší cena a slabší výdrž baterie. Jaká je novinka od HTC v praxi, prozradí naše videorecenze.


HTC One M7, One M8, One M9, iPhone 6s a HTC One A9 

HTC One A9 se v České republice začíná prodávat právě dnes 2. listopadu. Z operátorů jej exkluzivně nabízí Vodafone, u kterého bez smlouvy zaplatíte 14 577 Kč. Novinka bude k dispozici také v brand shopu HTC a u vybraných prodejců za 14 990 Kč včetně DPH.

Videorecenze

HTC One A9: Recenze
Nenechte si ujít naše další videorecenze a přihlaste se k odběru našeho YouTube kanálu

HTC One A9: Galerie fotografií

  
HTC One A9 v ve stříbrné a šedivé barvě; srovnání s iPhonem 6s

  

  

 

 

Jak fotí a nahrává video?

-

- - -

- - -
Další snímky včetně odkazu pro zobrazení v plném rozlišení najdete v naší galerii

- - -

- - -

- - -

- - -

- -
Další snímky včetně odkazu pro zobrazení v plném rozlišení najdete v naší galerii

- - -

- - -

HTC One A9: Camera demo
Takto HTC One A9 nahrává video ve Full HD rozlišení (30 fps)

HTC One A9: Hyperlapse video (HD)
video (HD rozlišení, bez zvukové stopy)

HTC One A9: Slow motion video
video telefon ukládá pouze v rozlišení 1024 x 576 px

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

9 komentářů

 1. kraken (neregistrovaný)

  Telefón je pekný. Len škoda že tam nedali aspoň 3Gb RAM a S808-810. Inak za tie peniaze je to nezaujímavé.

 2. kai (neregistrovaný)

  Nic zajímavého předražené jako vždy už at to Htc skončí jsou trapní stejně jako sony………..

 3. Lalak (neregistrovaný)

  Jestli chce HTC uspět, mělo by přijít s něčím trochu originálnějším. Jasně, mají dobrý Sense a funkční HW, ale okopírovaný design a vysoká cena, to je pro ně jen další hřebíček do rakve. Škoda, měl jsem tu značku rád. Ale to už bylo dávno.

  • Sám jseš okopírovaný. Není nutno papouškovat redakční trotlovinu ….

  • Fufr (neregistrovaný)

   Já mám pocit, že redakce to tady právě napsala tak, jak to je, tak co se ti nelíbí, Pekr? [odkaz]

  • Nelíbí se mi už nadpis – iPhone s Androidem? Pokud člověk jen trochu sleduje vývoj HTC, vidí tam jisté designové linie již od M7. Tyto zmínky jsou tedy naprosto zbytečné a senzacechtivé …

  • Na druhou stranu nelze nevidět jisté designové linie iPhone. Takže v zásadě cajk. A spíše bych věřil těm, co mají ty přístroje v ruce (např. tato redakce) než nám pindalům s Google Photos za zády:)

  • Fufr (neregistrovaný)

   Nadpis je v pohodě, vždyť tam máš otazník. Myslím, že taková MM nebo SA dělají výrazně senzachtyvější nadpisy. Ale máš zase pravdu že tisíc lidí, tisíc chutí a každému se líbí něco jiného :) hlavně aby tu vládl klid, mír a pohoda, ne?

 4. Pro foceni na sirku podle me zcela nesmyslne umistena kamera.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).