TOPlist

HTC chystá několik změn v připravovaných komunikátorech… (400Mhz Hermes, Trinity bez Wi-Fi a GPS)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HTCNejvětší výrobce kapesních počítačů a smartphone telefonů, společnost HTC, chystá podle serveru Engadget několik změn v připravovaných zařízeních. Jedná se především o několik úprav v názvech (kódových označeních) a dále i změn v hardwaru několika kousků.

K přejmenování by mělo dojít u PocketPC HTC Muse, který se bude pravděpodobně jmenovat Melody. Smartphone Trilogy by se měl označovat jako Monet. Zajímavějších změn se ale dočkáme v hardwarovém vybavení několika modelů.

HTC Muse    HTC Trinity
HTC Muse a HTC Trinity

Konkrétně tajemný model HTC Trinity bude ochuzen o podporu technologii HSDPA a Wi-Fi a pravděpodobně v něm nenajdeme ani integrovaný GPS modul, se kterým se také počítalo. Pokud jsou tyto informace opravdu pravdivé, pak se domnívám, že tolik očekávaný Trinity už toho kromě svého atraktivního designu nebude mít moc co nabídnout, škoda.

Avšak pozitivní by měla být informace, že HTC Hermes se bude vyrábět se 400Mhz procesorem. Nedávno jsme informovali, že německý operátor O2 již Hermese pod označením XDA Trion nabízí k předobjednání, a právě jeho verze obsahuje 400Mhz procesor od Samsungu. Pokud tedy HTC začne Hermese vyrábět standardně se 400Mhz procesorem, mohli bychom se dočkat 400Mhz verze i v nabídce T-Mobilu (MDA Vario 2). Avšak T-Mobile může mít s HTC zcela jinou smlouvu o výrobě, a tak by Vario 2 nakonec mohlo zůstat pouze s 300Mhz procesorem, což by byla velká škoda.

HTC Trilogy
HTC Trilogy

Od HTC bychom se v brzké době měli dočkat několika dalších zařízení, o kterých se toho zatím ale moc neví. Za zmínku stojí například tajemné PPC Artemis, které by prý mělo obsahovat trackball a GPS. Dále se mluví o HTC Heraldovi, který by měl nabídnout podobné HW vybavení, jako Hermes, avšak na tloušťku bude mít 17mm.

Na internetu kolují i informace o smartphonu HTC Excalibur, pro kterého byla inspirací Motorola Q. Měl by tedy obsahovat vlastní QWERTY klávesnici a příjemným parametrem by měla být i jeho tloušťka. Posledním modelem je HTC Vera, opět se bude jednat o smartphone, který bude vycházet z HTC StarTreka, avšak bude mít navíc podporu HSDPA sítí. Přiznám se, že už v těch kódových označeních od HTC začínám mít pěkný zmatek, avšak jsem rád, že HTC nespí na vavřínech a neustále připravuje nová zařízení.

Veškeré informace nejsou oficiálně potvrzeny, avšak jak tvrdí server Engadget.com, tyto informace pocházejí z velmi důvěryhodného zdroje.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku