HTC chystá menší variantu U11: dostane 5,2″, Snapdragon 660 a funkci Touch Sense

Společnost HTC významně omezila produkci smartphonů z nižších tříd, aktuálně se soustředí zejména na propagaci své vrcholové řady U. Ta by se měla rozšířit o nového člena, který nabídne menší tělo, než má HTC U11, avšak ponechá si velmi slušnou hardwarovou výbavu včetně dotykových boků využívajících funkci Edge Sense.

Telefon je údajně vyvíjen pod kódovým označením Ocean Life, má se jednat o zařízení s 5,2″ Full HD displejem, jehož design a konstrukce budou pravděpodobně poplatné ostatním modelům řady U. Chybět by neměla efektní skleněná záda a kovové boky reagující na sílu tlaku, naopak absentovat bude 3,5mm jack na sluchátka, jehož funkci u posledních telefonů HTC převzal USB-C konektor a sluchátka USonic.

Zařízení má pohánět čipset střední třídy Qualcomm Snapdragon 660, který telefonu mimo jiné poskytne podporu rychlého nabíjení a Bluetooth 5.0. O pořizování fotografií se má postarat 16Mpx fotoaparát, a to jak vpředu, tak vzadu. Výdrž na svá bedra převezme 2 600mAh akumulátor, systémem bude Android 7.1.1 s nadstavbou Sense 9.0. Datum premiéry menšího bratříčka HTC U11 je zatím neznámé, možná se dočkáme na zářijovém veletrhu IFA.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku