Domů » Bleskovky » HTC 11 nebude, výrobce letos zredukuje počet smartphonů na polovinu

HTC 11 nebude, výrobce letos zredukuje počet smartphonů na polovinu

Společnost HTC v týdnu uvedla dva smartphony nové řady U – vlajkový tabletofon U Ultra a menší telefon střední třídy U Play. Jedná se o první vlaštovky tchajwanského výrobce pro letošní rok, který bude z hlediska smartphonů od HTC mnohem hubenější než ten loňský.

htc_logo

Prezident společnosti Chialin Chang prozradil serveru Engadget, že letos máme očekávat pouze šest nebo sedm smartphonů, tedy zhruba polovinu loňského počtu. Redukce portfolia má HTC napomoci zaměřit se na klíčové rysy chytrých telefonů, jako má být např. strojové učení, které u čerstvých novinek reprezentuje nadstavba a virtuální asistent Sense Companion. S ním chce jít HTC ještě hlouběji než Google a chystá pro ni mnoho nových funkcí, které přijdou v příštích updatech.

HTC U Ultra odhalen: dva displeje vpředu, avšak bez 3,5mm jacku

Chang také serveru Engadget prozradil, jakých telefonů bychom se od HTC v letošním roce mohli dočkat. Společnost chystá pár zábavných a dostupných modelů řady Desire. Na otázku, zda přijde i HTC 11, odvětil, že takto se „to“ letos jmenovat nebude. Je tedy možné, že se nové vlajkové lodě se Snapdragonem 835 dočkáme, ale zřejmě ponese jiné jméno.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Ze by to uz konecne u HTC pochopili, ze vyrabet porad nove modely je na nic. Nic se nezmeni na tom aj kdyby vyrobili nej mobil na svete, ktery by nemel treba dva roky konkurenci. HTC nikdo nechce, kdyby ano tak se prodava jak Samsung nebo Apple. Treba to pochopi po dalsim prepocitani penez v roce 2018, ze je lepsi z mobilniho sveta bud odejit a nebo vyrabet mobily za rozumnou cenu a ne vyrazit na trh s mobilem jako je ted HTC U Ultra a chtet za nej 24 000 a pak ho za 3 mecice snizit na 15 000 aby nalakali lidi ke koupi :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).