Domů » Bleskovky » HTC neuhlídalo oficiální promo video modelu 10. V plánu je i speciální vývojářská verze

HTC neuhlídalo oficiální promo video modelu 10. V plánu je i speciální vývojářská verze

HTC 10 s kódovým označením „Perfume“ přijde na svět co nevidět. Odhalení nové vlajkové lodi tchaj-wanské společnosti HTC je naplánováno na 12. dubna a celou akci budete moci sledovat online. Každým dnem jsme blíže tomuto datu, a tak se nám opět poodhalilo pár zajímavých informací a výrobci se také nepodařilo uhlídat oficiální promo video, které se před několika okamžiky objevilo na internetu.

Svěží závan nových informací přinesl uživatel LlabTooFeR, vývojář alternativních ROM MaximusHD, který ve svém tweetu zmínil, že dlouho očekávané HTC 10 by mělo přijít pouze ve dvou variantách. Jeden model bude určen pro USA (model s označením 2PS650000), a ten druhý pro Evropu, Střední východ a Afriku (2PS620000).

Rozdíly mezi oběma telefony by měly být dva. Jednak bude každý z nich podporovat jiné frekvence LTE pásem, a co je zajímavější, druhý model určený pro území Spojených států by měl být vedený jako „Developer Edition“. Pravděpodobně půjde o verzi s odemčeným bootloaderem určenou nejen pro vývojáře.

HTC10

Pro rekapitulaci, oficiální příchod HTC 10 je naplánovaný na 12. dubna a v jeho nitru by měl tikat procesor od Qualcommu, Snapdragon 820, kterému budou sekundovat rovné 4 GB RAM. V žádném případě se nebude jednat o drobečka, HTC 10 dostane 5,15palcový Super LCD displej s Quad HD rozlišením, který bude obklopen perfektními reproduktory Boom Sound. Prostor pro vaše data vám poskytne 32GB nebo 64GB úložiště, a o dostatečnou výdrž se zase postará 3 000mAh baterie. Navíc nebude chybět ani čtečka otisků prstů a USB-C konektor.

Tip ke čtení – HTC 10: Známe dostupnost a orientační českou cenu

Asi největšími taháky by měly být fotoaparáty a maximálně upravitelné uživatelské prostředí Sense 8. Hlavní fotoaparát bude disponovat 12Mpx čipem, zatímco na přední straně telefonu se usídlí 5Mpx čip s optickou stabilizací obrazu. Bude zajímavé sledovat, jak si HTC 10 poradí s konkurencí v podobě Samsungu Galaxy S7 či Lumie 950.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Subscribe
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments