Domů » Bleskovky » HTC 10 se blíží: Výrobce láká na perfektní zvuk a vysoce kvalitní fotografie

HTC 10 se blíží: Výrobce láká na perfektní zvuk a vysoce kvalitní fotografie

Již příští týden představí HTC svoji vlajkovou loď pro letošní rok, která ponese jednoduché jméno 10. Prakticky všichni konkurenti tchajwanské značky již vyložili karty na stůl, a tak se očekává, s jakými trumfy se HTC vytasí. Podle videí, které HTC zveřejňuje na své sociální kanály, má novinka přesvědčit kvalitním zvukem a také velmi dobrým fotoaparátem.

HTC 10

První položku můžeme HTC s klidem věřit – Boom Sound reproduktory vždy konkurenci válcovaly, a i tak se jimi výrobce rozhodl vybavit i letošní vlajkový model. Spodní reproduktor nicméně nebude podle uniklých renderů směřovat k uživateli, ale bude vyveden ze spodní strany telefonu. HTC slibuje křišťálově čistý zvuk ve vysokém rozlišení, který se dosud v žádném smartphonu neobjevil.

You'll Hear It #powerof10

Slovo nejlepší také zaznívá ve videu, které chválí fotoaparát. Ten u minulých vlajkových modelů HTC nikterak nevynikal, byť výrobci nelze upřít snahu přinést do světa mobilní fotografie nové prvky – například dvoučočkový fotoaparát či ultrapixely. Letošní model vsadí dle všeho na jednu čočku hlavního 12Mpx fotoaparátu a my jsme patřičně zvědaví, jak si povede v nabité konkurenci Samsungu Galaxy S7 (Edge), Lumie 950 (XL), či včera představeného smartphonu Huawei P9 (Plus).

You'll See it #powerof10

HTC 10 má dostat do výbavy 5,15″ Quad HD displej, Snapdragon 820, 4 GB RAM, čtečku otisků prstů, USB-C konektor a pochopitelně perfektně zpracované kovové tělo. Za tuto cenu si výrobce zřejmě nechá pořádně zaplatit, podle našich informací má být jeho cena na českém trhu stanovena na 21 499 Kč (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments