Domů » Články » HTC 10 ve třech variantách? Známe dostupnost a orientační českou cenu

HTC 10 ve třech variantách? Známe dostupnost a orientační českou cenu

O chystaném vlajkovém modelu HTC 10 se v poslední době často mluví a výrobci se ani tentokrát nepodařilo uhlídat design a hardwarové parametry. „Desítka“ prý má HTC pomoci dostat se zpět do sedla, a to především díky špičkové výbavě. Nicméně aby byla novinka pro zákazníka lákavá, nesmí to výrobce přehnat s cenou, a v případě HTC se bohužel  musíme připravit na studenou sprchu.

htc10

Podle nejnovějších informací by HTC 10 měl existovat v celkem 3 verzích, které se ještě mohou lišit v závistlosti na regionu. Ta základní nabídne osmijádrový Snapdragon 620, 3 GB RAM a 16GB interní úložiště. Standardní verze nabídne 3 GB RAM (verze pro český trh nabídne 4 GB), avšak výkon dodá Snapdragon 820 a pro uživatele bude k dispozici 32GB interní úložiště.

Nejvýkonnější varianta HTC 10 nabídne 4 GB RAM, Snapdragon 820 a 128GB úložiště. 12Mpx fotoaparát s OIS a laserovým ostřením, 5,15″ Quad HD displej, čtečka otisků prstů, USB-C konektor či 3000 mAh baterie budou společně pro všechny tři modely, stejně jako operační systém Android 6.0.1 doplněný uživatelským prostředním Sense 8.0.

HTC-10-variants-pricing

Na internet se také dostaly čínské ceny všech tří variant. Základní model po přepočtu vychází zhruba na 14 000 Kč, klasická varianta na 18 500 Kč a nejvyšší model na 21 700 Kč.

V ČR se dočkáme v květnu, cena nepotěší

Podle informací od našeho zdroje by se u nás HTC 10 měl prodávat ve variantě s 32GB interním úložištěm a 4 GB RAM. Dostupnost je plánována na květen a s cenou to zatím příliš dobře nevypadá. Ve volném prodeji by měl telefon stát 21 499 Kč včetně DPH, což je ve srovnání s konkurenčními modely Samsung Galaxy S7 (19 799 Kč) nebo LG G5 (19 590 Kč) částka hodně přestřelená. Nevylučujeme ale, že české HTC s cenou ještě bude hýbat a do oficiálního uvedení na trh tedy může být všechno jinak, jinými slovy – námi zveřejněnou cenu HTC 10 zatím rozhodně nelze brát jako oficiální.

HTC10

Připomínáme, že HTC novinku představí 12. dubna. Premiéra bude podobně jako u modelu One A9 probíhat na webu společnosti; online přenos bude možné sledovat ve 14:00 našeho času.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments