Domů » Bleskovky » Unikla podoba HTC Sense 8, nabídne velké možnosti úprav

Unikla podoba HTC Sense 8, nabídne velké možnosti úprav

Na představení nové vlajkové lodi tchajwanské společnosti HTC netrpělivě čekáme. Dnem „D“ bude 12. duben a čím více se k tomuto datu bližíme, tím vice se objevuje různých úniků a nových informací. Tentokrát se na internetu ukázalo hned několik fotografií ukazující novou nadstavbu HTC Sense 8.

HTC si na svém uživatelském prostředí Sense zakládá. Je rychlé, propracované a intuitivní. Jinak tomu nebude ani u Sense 8 jehož hlavní devízou by měl být tzv. „freestyle“ mód. Jak název napovídá, nové prostředí by mělo svému uživateli dát volnou ruku v různých nastaveních a úpravách vzhledu. Widgety či zástupce budete moci na plochu umisťovat kamkoliv chcete – žádná mřížka vás nebude omezovat. Navíc by měla být k dispozici i možnost měnit si vzhled ikonek, a to včetně těch systémových.

Poslední zajímavostí je, že na uniklých screenshotech nejsou k vidění žádná tlačítka. To znamená jediné. Nová vlajková loď od HTC bude mít pod displejem klasická senzorová tlačítka.

Uživatele alternativních launcherů žádná z těchto novinek asi ze židle nevytrhne, přesto se jedná o zajímavé zpestření jinak dokonalého uživatelského prostředí. Nutno podotknout, že je nutné všechny dosavadní informace brát s rezervou. Nic není oficiálně potvrzené a jak bylo zmíněno v úvodu, jasno bude až 12. dubna, kdy společnost HTC představí novou vlajkovou loď HTC 10.

Podle posledních informací by mělo nové HTC 10 přijít s 5,15″ displejem s Quad HD rozlišením, 4 GB RAM v kooperaci s procesorem Snapdragon 820, perfektními reproduktory Boom Sound, čtečkou otisků prstů, 12Mpx fotoaparátem a USB-C nabíjecím konektorem. Samozřejmostí bude perfektně zpracované kovové tělo a tradičně vyšší cenovka. Ta se zastavila na 21 499 Kč.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments