Domů » Články » Hrátky s prostorovou představivostí, osobní trenér a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Hrátky s prostorovou představivostí, osobní trenér a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Do Štědrého dne sice ještě pár desítek hodin zbývá, my už však pro vás zprostředkovaně dárek máme. Vybrali jsme několik aplikací a her pro platformy iOS i Android, které jsou jinak placené. Nyní je však vývojáři uvolnili zcela zdarma, takže si je můžete stáhnout v jejich plné verzi bez placení.

Jako už tradičně podotýkáme, že doba bezplatné dostupnosti není v naší režii. Pokud vás nějaký z titulů zaujme, se stažením proto neotálejte – brzy již zdarma k dispozici být nemusí.

iOS

PixelMaze

‎PixelMaze
Cena: zdarma

PixelMaze je originální hra, která v poměrně jednoduchém pixel-artovém kabátku nabízí vcelku složitý mechanismus hraní. Vaším cílem bude posbírat v každém kole všechny „pixely“ a dopravit je na dané místo.

Problém však je, že na vás při tomto úkolu budou čekat jisté překážky a hádanky, které budete muset překonat. Aby to nebylo tak jednoduché, ještě ke všemu musíte se svými tahy spěchat, neboť vás tlačí časový limit.

V některých fázích hry budete muset také zapojit více prstů, přičemž tím nemyslíme dva. Hra je tedy velmi náročná na koordinaci pohybu a očí. Vzhledem k náročnosti hra není asi ideální volbou pro ty, kteří se po dvou nepovedených pokusech rozzuří a budou se chtít pomstít telefonu. K PixelMaze prostě neúspěchy patří.

PSHPS

‎PSHPS
Cena: zdarma

Název aplikace PSHPS trochu krypticky odkazuje na anglický název pro kliky, push-ups. Z toho tedy vyplývá, co je jejím účelem. Bude fungovat jako váš osobní trenér a počítat vám kliky, pokud je ovšem budete dělat dostatečně poctivě. iPhone s aplikací položíte na podlahu v místech, kde se bude při klikování nacházet hruď. Když se vaše tělo přiblíží dostatečně blízko k telefonu, senzor to zaznamená. O správně provedeném kliku vám dá vědět patřičný zvuk, takže si snadno můžete udržovat přehled o tom, jestli je děláte správně.

Aplikace poté pochopitelně zobrazuje různé statistiky, historická data a umožňuje také sportovní výkony sdílet na sociálních sítích. Nechybí dokonce ani možnost aktivovat si notifikace, které vám připomenou, že je čas vykonat každodenní porci kliků.

Vzhledem k poněkud jednostrannému zaměření aplikace je velmi pozitivní, že podporuje synchronizaci s Apple Health. Může tak fungovat jako jeden z mnoha článků vašeho fitness ekosystému.

Soulver

‎Soulver
Cena: 79,00 Kč+

Soulver je velmi netradiční nástroj, který se pohybuje někde na pomezí poznámek, kalkulačky a tabulek. Slouží například k udržování přehledu o výdajích, výpočtu různých úroků a zhodnocení, ale teoreticky také jakýchkoliv dalších matematických operací.

Jeho podstatou je, že na jednotlivé řádky zapisujete určité operace, v nichž ale mohou být i běžná slova. Aplikace potom podobně jako tabulkový editor počítá s jednotlivými číselnými hodnotami a matematickými operátory a ve vedlejším sloupečku vám zobrazuje výsledná data.

Celá „poznámka“ je dynamická a když změníte určitý údaj, vezmou to v úvahu i všechny ostatní na něj vázané výpočty. V měsíčních účtech si tak například můžete pouze měnit reálnou útratu za dané služby a nemusíte znovu přepisovat celou poznámku.

Potěší také možnost vytvářet si proměnné, které budou fungovat napříč dokumenty. Pro jejich rychlé zadávání navíc lze vytvořit klávesové zkratky na interní klávesnici. Pokud vlastníte i počítač s macOS, můžete si Soulver nainstalovat i na něj, existuje i desktopová varianta.

Android

Word Puzzle

TheBallReach
Cena: 19,99 Kč

Word Puzzle je hra trochu podobná scrabble, byť princip je trochu jiný. V každém z 534 kol budete mít určitou sadu písmen a několik políček o určité délce, do nichž musíte jednotlivá písmena umisťovat tak, aby vznikala slova požadované délky. Písmena se ve všech slovech opakují a vy tak vlastně musíte vymyslet několik přesmyček.

Hra nabízí pět úrovní obtížností, které pak určují náročnost jednotlivých kol. Ta se pohybují v závislosti na nastavení od relativně jednoduchých po opravdu těžká. Hra je pouze v angličtině, a tak její náročnost do značné míry určuje i to, jakou máte slovní zásobu.

Goblin Defenders – Towers Rush PRO

Goblin Defenders je ukázkou toho, že i všeobecně známý koncept může být stále zábavný. Jde zkrátka o starou dobrou tower defense strategii. Vaším cílem tak bude ubránit se v bitvách hordám nepřátelských orků, trollů, čarodějů, duchů a spoustě další havěti. K tomu vám bude sloužit sedm unikátních věží, které lze navíc upgradovat.

Budete tedy muset pečlivě přemýšlet o tom, do kterých věží investujete a jestli upřednostníte kvantitu před kvalitou. Čekat na vás bude několik map v různých prostředích a nepřátelé budou přicházet z různých směrů. V každém levelu tedy bude muset být vaše strategie trochu jiná.

Zajímavostí hry je také speciální soundtrack pro každé herní prostředí. Potěší i bonusový level, tajné upgrady a další speciality, které ozvláštní hraní.

Freebloks VIP

Freebloks VIP
Cena: 70,00 Kč

Hra Freebloks VIP nevypadá po grafické stránce úplně poutavě, nicméně představuje docela dobrou zábavu nejen na dlouhé vánoční večery. Jde totiž o mobilní verzi klasické stolní hry Blokus. Hru je ideální hrát s přáteli, ale k dispozici je i režim proti počítači.

Každý hráč na začátku kola obdrží 21 různě tvarovaných obrazců, které následně umisťuje do pole 20 × 20 bloků. Cílem je pochopitelně je umístit všechny, nebo alespoň více než soupeř. Chyták spočívá v tom, že se jednotlivé dílky musí dotýkat rohem, ale nesmí sousedit hranou.

Budete tedy muset zapojit prostorovou představivost a plánování a rozvrhnout si co nejlépe herní pole i pořadí dílků.

Zmiňovaný multiplayer je možný online i na jednom zařízení, takže by neměl být problém najít spoluhráče. Nechybí dokonce ani online tabulky skóre a achievementy.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).