Domů » Články » Hra na zabijáka, profesionální vektorový editor a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Hra na zabijáka, profesionální vektorový editor a další zajímavé aplikace a hry zdarma

V dnešním po-velikonočním vydání našeho přehledu aplikací a her najdete celkem šest titulů pro platformy iOS a Android, které si dočasně můžete stáhnout zcela zdarma.

Doba dostupnosti závisí čistě na vůli vývojáře či distributora, takže není v naší moci ji jakkoliv prodloužit. Proto pokud vás nějaký titul z přehledu zaujme, s jeho stažením zbytečně neváhejte – v knihovně zůstane i po odinstalaci, takže se vyplatí stahovat i „do zásoby“.

iOS

Vectornator Pro

Vectornator Pro je profesionální vektorový editor, který se může zcela rovnat svým „velkým“ desktopovým bratříčkům. Nabízí veškeré funkce, které byste od podobné aplikace očekávali, nechybí tedy prolínání, masky, nástroje pro zarovnání, rozmazávání, vlastní fonty, podpora barevných profilů včetně CMYK, možnost využívat barevný prostor DCI-P3 a podobně.

V menu najdete také různé předpřipravené symboly a tvary, které přijdou vhod například při tvorbě různých plakátů a pozvánek. I tyto prvky lze samozřejmě kompletně editovat.

Nároční uživatelé ocení také detekci přítlaku, podle něhož se může měnit šířka stopy vybraného štětce. Tato i další náročné funkce jsou možné díky hardwarové akceleraci a skvělé optimalizaci pro architekturu 64bitových procesorů používaných Applem.

Soubory lze z aplikace nejen exportovat, ale i do ní ty již existující importovat. V obou případech jsou podporovány formáty SVG, PNG, JPG a dokonce i PDF. Pokud používáte iCloud nebo Adobe Creative Cloud, nechybí ani podpora těchto služeb. Spousta lidí také jistě ocení integraci s iMessage.

Newton – Gravity Puzzle

Příběh o slavném fyzikovi Isaacu Newtonovi a jablku, které mu údajně spadlo na hlavu, zná asi každý. A stejně jako Newtona po této příhodě napadl koncept gravitace, autoři této hry přišli s nápadem z gravitace udělat hlavní mechanismus hry.

Ve hře Newton tedy získáte kontrolu nad gravitací, což budete muset využít pro dopravení bílé kuličky do určeného cle. Zatímco v prvních levelech bude pro dokončení levelu stačit prosté převrácení gravitace, v těch pozdějších už budete muset počítat s různými mechanismy přesýpání, různě rychle padajících objektů a podobně.

Levelů je ve hře celkem 90, takže se nemusíte obávat, že by vás po krátké době omrzela. K tomu přispívá i funkce pro předběžné plánování strategie, která vám umožňuje si dopředu rozvrhnout zamýšlené trajektorie jednotlivých objektů.

 

Android

Hitman Sniper

Hitman Sniper
Cena: 31,99 Kč

Hitman Sniper je hra, která se již před několika měsíci v našem seriálu objevila, avšak nyní je opět zdarma a je natolik kvalitní, že si opětovné zařazení zaslouží.

Jak se již dá odvodit z názvu, tato hra vás postaví do role hitmana – nájemného zabijáka – který musí z dálky likvidovat pomocí pušky s optikou určené cíle. Nečekejte však, že by se jednalo o bezhlavé střílení na vše, co se pohne. Pokud budete chtít zůstat nepozorováni a v klidu dokončit požadované úkoly, budete své výstřely muset pečlivě plánovat.

Kulka do hlavy navíc není jediným způsobem, jak se určeného cíle zbavit. Můžete totiž různě interagovat s prostředím, lze tak například prostřelit elektrický generátor a někoho zlikvidovat proudem, nebo se zbavit těla rozstřelením skleněného zábradlí.

Když vás omezí více než 150 příběhových misí, můžete si zahrát také speciální „survival“ mód vůči nekonečným vlnám krvelačných zombie.

Hra nabízí 16 unikátních zbraní, které se vám postupně odemykají tím, jak za dokončené mise získáváte plánky jednotlivých dílů. Je zde samozřejmě i možnost si postup trochu urychlit využitím in-app plateb, ale není to nutné, k odemčení se dopracujete i pouhým hraním.

Hra i téměř tři roky po vydání vypadá skvěle i po grafické stránce, která díky ztemnělým scénám vynikne zejména na OLED displejích.

Names in a Hat

Names in a Hat
Cena: 28,99 Kč

Names in a Hat je losovací aplikace určená primárně pro náhodné vybírání lidí ze seznamu, využít ji však lze například i k losování ze seznamu úkolů.

Kromě náhodného vylosování jedince aplikace nabízí také možnost seznam lidí automaticky rozřadit do zadaného počtu týmů, což přijde vhod zejména při různých hrách s přáteli, kdy potřebujete přítomné osoby rozčlenit do několika skupin.

Praktické může být také opakované losování ze stejného seznamu, nebo možnost zobrazit si historii předešlých losování.

Seznamy osob lze ukládat a dle potřeby mezi nim přepínat, takže není problém si vytvořit oddělený seznam rodiny, přátel, nebo třeba spolužáků.

Screen Draw Screenshot Pro

Screen Draw Screenshot Pro
Cena: 94,99 Kč

Funkce této aplikace je zjevná – umožňuje vám kreslit na jakoukoliv systémovou obrazovku, vytvářet z toho screenshoty a případně i celý proces nahrát na video, nebo výsledek exportovat jako PDF.

Aplikace je tak ideální zejména na tvorbu různých návodů, popis chyb v aplikacích, nebo třeba k prezentování určitých nápadů. Telefon totiž může být samozřejmě v průběhu používání připojen třeba k televizi, což vám dává například možnost spolupracovníkům v reálném čase ukázat, jak byste si představovali, aby vyvíjená aplikace fungovala. Zde přijde vhod také funkce skrýt, díky níž můžete bez mazání dočasně schovat vaše kresby a odkrýt původní obsah.

Potěší i integrované ořezávání snímků nebo funkce pro odstranění horní stavové lišty, která může někdy působit rušivým dojmem.

Od Androidu 7 lze také přidat ikonu aktivující tuto aplikaci do rychlých nastavení, odkud ji můžete kdykoliv zapnout. Samozřejmostí je také možnost automatického startu se zařízením.

AngL

AngL
Cena: zdarma

AngL je zajímavá logická hra, která na první pohled upoutá pozornost svým minimalistickým designem a tím, že se otevře rovnou na herní ploše. Jednoduché rozhraní však neznamená jednoduché hraní, ba naopak!

Vaším cílem je dostat kuličku či kuličky k diamantu či diamantům, k čemuž budete muset využít trojúhelníky, od nichž se může různě odrážet. Ne všechny typy trojúhelníků ale fungují stejně – některé se po nárazu například potočí, čímž změní svou funkci.

Praktické je, že kuličky za sebou po nějakou dobu zanechávají svou dráhu, takže po nezdařeném levelu (který přijde spíše dříve, než později) budete mít určité indicie k tomu, jak svůj tah příště zlepšit.

Úrovní je ve hře aktuálně více než 85 s tím, že vývojář slibuje průběžně přidávat další. To se však bavíme pouze o těch ručně navrhovaných, své schopnosti totiž můžete zkoušet také na levelech generovaných počítačem, jejichž počet samozřejmě nijak omezen není.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).