Domů » Články » Hra na miliardáře, vzdálené ovládání Macu a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Hra na miliardáře, vzdálené ovládání Macu a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Tradiční přehled aplikací a her přináší šest titulů, které jsou dočasně k mání zcela zdarma, ačkoliv za běžných okolností jsou placené.

Pro obě platformy platí, že doba zlevnění závisí čistě na vývojáři resp. distributorovi dané aplikace či hry a proto nemůžeme nijak ovlivnit, jak dlouho budou vybrané tituly k dispozici. Proto pokud vás nějaká uvedená hra či aplikace zaujme, s jejím stažením zbytečně neváhejte — brzy již zdarma být nemusí!

iOS

Pixel Boat Rush

Pixel Boat Rush
Cena: 25,00 Kč+

Pixel Boat Rush je zajímavá arkádová hra, která kombinuje závodění se soubojem. Ovládáte motorovou loď, kterou můžete postupně vylepšovat a snažit se překonat vaše soupeře. K tomu je samozřejmě potřeba přesné a co možná nejvíce bezchybné ovládání, ale kvůli boji je také třeba trochu plánovat styl své plavby.

V cestě vám totiž stojí vlny a různé překážky, které lze překonat v podstatě dvěma způsoby — zpomalením a rozvážným překonáním, nebo naopak přeskočením ve vysoké rychlosti, které se ale ne vždy musí povést. A aby to nebylo tak jednoduché, nejrychlejší styl jízdy nemusí být vždy ten výherní.

Váš soupeř po vás totiž může a bude střílet, takže se často vyplatí trochu zpomalit a pokusit se dostat za něj tak, abyste na něj mohli střílet vy, ale on na vás ne.

Hra nabízí celkem 15 závodních „tratí“, 116 závodů rozdělených mezi sedm typů, 64 upravitelných závodních lodí, 28 zbraní a různá vylepšení a schopnosti. Je tak opravdu co objevovat a hra vás tak jistě nepřestane po pár jízdách bavit. Aby vše bylo ještě trochu větší výzva, nemáte všechny vyjmenované lodě a úpravy ihned k dispozici — postupně musíte odemknout 20 licencí, které vám vždy zpřístupní další položky.

Zajímavý je také pixelizovaný retro vzhled, který hře dodává tu správnou arkádovou atmosféru.

Remote Control for Mac

Název tohoto nástroje mluví za vše — jedná se o aplikaci určenou ke vzdálenému ovládání vašeho počítače se systémem macOS. Aplikace přijde nejvíc vhod asi při ovládání počítače připojeného k televizi, ale lze si představit i další využití.

Počítač může například z pracovny zrcadlit svou obrazovku na televizi v obývacím pokoji a vy budete moci pohodlně z gauče ovládat veškeré potřebné funkce z vašeho iPhonu či iPadu, samozřejmě za předpokladu, že všechna zařízení poběží na stejné síti.

Aplikace umí ovládat hlasitost, mediální funkce, restartovat či probudit Mac, měnit jas obrazovky a podobně. iOS zařízení s touto aplikací může fungovat také jako bezdrátová klávesnice a/nebo myš k vašemu počítači, což může přijít vhod například na cestách.

Protože se dá očekávat, že budete aplikaci nejčastěji používat pro ovládání multimediálních programů na vašem Macu, jistě oceníte možnost zobrazit si u těchto aplikací na obrazovce telefonu jednoduchý ovládací panel podobný klasickému dálkovému ovladači.

U aplikací s větším množstvím funkcí zase přijde vhod nabídka nejčastějších funkcí a klávesových zkratek, které tak budete moci na jedno kliknutí vyvolat přímo z této aplikace.

Aby vše fungovalo jak má, je třeba kromě této aplikace nainstalovat na počítač také klientský program Helper, který zajistí komunikaci mezi přístroji.

Pool Break 3D

Pool Break 3D je hra obsahující celou řadu variant na kulečník, mezi nimiž najdeme samozřejmě i asi nejoblíbenější trojici karambol, pool a snooker. Nechybí ale ani různé národní mutace jednotlivých her a méně známé konfigurace. Hru si navíc lze ozvláštnit volbou stolu, který nemusí být klasicky obdélníkový, ale třeba kulatý či dokonce sedmihranný.

Ve všech variacích si každopádně budete moci užívat povedenou 3D grafiku a velmi propracovanou fyziku, která by dle autorů měla být skutečně velmi podobná reálnému chování koulí. Hra nabízí všemožné herní módy a funkce, hrát můžete z první osoby, z volného pohledu, na kouli můžete zoomovat, váš tah si lze zpomalit a podobně.

Pokud vás omrzí hrát v jedné ze čtyř obtížností proti počítači, můžete se pustit do online multiplayeru, který podporuje hraní mezi více platformami a nechybí mu například ani chat.

Zejména začátečníci pak ocení jakýsi výukový manuál, který by vám měl pomoci lépe pochopit principy hry.

 

Android

SOMEDAY

SOMEDAY
Cena: 19,99 Kč

SOMEDAY je další hra od tvůrce poměrně populární hry Thirteen Days of Life, která přišla s netradiční depresivní atmosférou a silným zaměřením na příběh. Tato hra je svým způsobem podobná a rozhodně minimálně z počátku nepůsobí nijak pozitivně, ale už v ní nechybí barvy a příběh je také zajímavější.

Na začátku hry formou rozhovorů s kolegyní a vnitřním monologem zjistíte nějaké informace o hlavním hrdinovi, za nějž hrajete. Dozvíte se mimo jiné o tom, že na něj velmi těžce dolehl rozchod s přítelkyní a nastalé prázdno řeší přehnaně dlouhými pracovními dny a pitím nadměrného množství kávy.

To se mu, resp. vám, stane jednoho dne osudné. Únava spolu se špatným počasím a tmou způsobí, že při cestě autem z práce nabouráte. A jak se záhy ukáže, místo, kde jste se probudili není nemocnice, ale Phoenix Institut. Místo, kde vám oznámí, že jste při nehodě zemřeli a nyní, o několik set let později, vás program tohoto výzkumného střediska vrátil mezi živé.

Co se bude dít dále už musíte zjistit sami, ale pokud se vám líbila předchozí hra autora, rozhodně nebudete zklamáni ani tímto titulem.

Fractal MK-12

Fraction Calculator "Fractal MK-12P"
Cena: To be announced

Fractal MK-12 je v zásadě velmi jednoduchá aplikace, která ale může přijít ve spoustě situací vhod, zejména pak studentům základních a středních škol.

Specializuje se na operace se zlomky, ale kromě běžných matematických operací nabízí i praktické funkce, které vám většinou obyčejná kalkulačka podporující zlomky nenabídne.

Jediným kliknutím tak například můžete zlomek zjednodušit, převést na desetinná čísla, nebo třeba zobrazit ve formě kombinovaného zápisu, v němž není zbytek zobrazen formou desetinného čísla, ale zlomku. Samozřejmostí je také zobrazení převrácené hodnoty nebo počítání s kombinací zlomků a desetinných čísel.

0 to Billionaire

0 to Billionaire: Clicker Game
Cena: To be announced

0 to Billionaire je hra, v níž je vaším cílem stát se miliardářem od nuly. Nečekejte ale pestrobarevnou grafiku a divoké animace, vše je hlavně o číslech.

Začínáte jakožto osmnáctiletý bezdomovec s žádnými penězi a vaším cílem je, se co nejrychleji stát miliardářem. Logicky tedy začnete tak, že si najdete zaměstnání. Každé zaměstnání ale má své požadavky a samozřejmě čím lepší zaměstnání, tím nejen lepší plat, ale také vyšší požadavky na znalosti.

Znalosti můžete postupně získávat a šplhat tak po kariérním žebříčku, nicméně stejně jako v reálném životě musíte vyvažovat volný čas a práci. Kromě hotovosti, majetku a věku totiž musíte sledovat také ukazatele zdraví, energie a štěstí, jejichž případný pokles povede ke zhoršení pracovních výsledků a v extrémním případě i ke zhroucení vaší kariéry.

Hra nabízí i prvek hazardu, neboť si můžete zkusit ulehčit život hraním loterie, která vás může rychle popostrčit vstříc cíli, nebo naopak vrátit na začátek. Až si vyděláte nějaký obnos peněz a zajistíte základní potřeby, můžete také kromě běžného zaměstnání začít investovat.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).