Hospodářské výsledky Tesly předčily očekávání, cena akcií skokově vzrostla

Automobilka známého vizionáře Elona Muska zaznamenala v druhém čtvrtletí tohoto fiskálního roku překvapivě dobré výsledky, které předčily i očekávání Wall Street. Ta totiž odhadovala, že Tesla ohlásí příjem 2,5 miliardy USD se ztrátou na akcii okolo 1,88 dolaru. Výrobce chytrých elektromobilů ale vykázal příjem 2,79 miliard USD a ztrátu na akcii pouhých 1,33 dolaru. V důsledku pozitivních výsledků následně skokově stoupla o 4% hodnota akcií Tesly, která navíc za posledních 12 měsíců rostla o velmi slušných 40%.

Tesla dosáhla neočekávaně dobrých výsledků…

Za úspěchem stojí nejen dobré prodeje Modelu S a Modelu X, ale také zahájení produkce „dostupného“ Modelu 3, jehož výrobu chce velmi prudce navyšovat ze současných 100 kusů za měsíc až na velmi ambiciózních 20 000 kusů měsíčně v prosinci. Společnost by koncem roku 2018 chtěla vyrábět 500 000 aut ročně, což je zároveň doba, kdy začne být schopna distribuovat Modely 3 více než 400 000 zákazníků s předobjednávkou. Následující účetní období by tak mohla být pro Teslu velmi zajímavá a vyústit v další nárůst hodnoty jejích akcií.Nepřehlédněte

Tesla Model 3 oficiálně přijíždí. A s ní i nová éra automobilového průmyslu

Kalifornská automobilka se také pochlubila počty prodaných vozidel – za toto čtvrtletí prodala 22 026 kusů a za poslední půlrok dokonce Teslu zakoupilo 47 077 zákazníků. Tesla tak zároveň splnila vlastní odhad prodejů, který hovořil právě o počtu 47–50 tisíc vozidel.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku