Domů » Bleskovky » Hořící iPhone způsobil rozruch v letadle mířícím z Tel Avivu do Prahy

Hořící iPhone způsobil rozruch v letadle mířícím z Tel Avivu do Prahy

Na páteční ranní let z izraelského Tel Avivu do Prahy zřejmě jeho cestující jen tak nezapomenou. Krátce po nástupu na palubu letadla totiž v kabině ucítili kouř a zápach spáleného plastu. Ten vycházel z kabelky jedné mladé dívky, které se v ní samovolně vznítil její iPhone.

Přibližně 150 pasažérů tak bylo nuceno z letadla urychleně vystoupit. Vzhledem k nedávným leteckým neštěstím a ke konfliktu, kterým země právě prochází, není jejich znepokojení příliš těžké pochopit. Celá událost se ale brzy vysvětlila, stroj české dopravní společnosti Travel Service byl jejím personálem krátce prohlédnut a následně odstartoval se zhruba půlhodinovým zpožděním.


Ilustrační obrázek (zdroj: Wikipedia)

Zatím není jasné, čím bylo vznícení iPhonu způsobeno. Podle svědků jeho majitelka Yarden Levi s telefonem v době incidentu skutečně nijak nemanipulovala. Na veřejnost se dostal jediný snímek, navíc dost nekvalitní, ze kterého lze příčina závady také jen těžko vyčíst. Dívka zřejmě nebude moci zařízení ani případně reklamovat, z bezpečnostních důvodů jej totiž musela nechat na telavivském letišti.

Miroslav Havlíček

18 komentářů

 1. xxx (neregistrovaný)

  To byl iPhone 6. ŽHAVÁ novinka od Applu!

 2. Milda (neregistrovaný)

  To už je několikátý samovznícený iPhone..

  • nebude to nahodou tym, aky vysoky podiel na trhu maju Samsung a Apple? Takze preto ich telefony maju vacsiu pravdepodobnost „sposobit rozruch“? ale haterom sa taketo veci naramne hodia do kramu, na to som si uz zvykol…

  • Vadná baterie, stat se to muze i u telefonu jinych znacek, co vim tak ani nokie s vadnou serii baterii tusim od matsushity pred par lety nebyly vyjimkou.

  • Je to i medializaci. Apple nebo Samsung je šťavnaté sousto, na které budou čtenáři slyšet. Než na nějaký samovznícený Cube1.

 3. Cele divne… Urcite 90% pasazierov malo zapnuty mobil. A nikto to neodfotil? Chujovina ako voda v kosi. Je jedno, ci to horel jablcnik alebo trojhviezdnik alebo iluminator…

  • Fotka je ale hodne nekvalitni, myslim ze v tom zmatku kdy nikdo nevedel ovc presne jde, meli jine starosti nez delat fotky.

 4. jarda (neregistrovaný)

  Iphone, za ty penize je to kram. Tady se to potvrdilo.

  • Iphone jsem mel, z jablecnych produktu skoro rok pouzivam iPad Mini a rozhodne si nemyslím ze jsou zarizeni od apple kramy.

   Hardware vyborny, kvalita a zpracovani take, cena je vysoka to je pravda, clovek ale plati vyvoj a jmeno znacky.

   Vyrobcu je dnes hafo at si kazdy koupi co chce ale tohle napadani sem nepatri.

  • A heleme, buranská logika – nemám na to, je to krám :-D

 5. kubík (neregistrovaný)

  Asi hrála nějakou náročnější hru. Zapomněla ji ukončit a telefon se přehřál až začal doutnat

 6. Každý pořádný telefon je potřeba nejprve nechat pořádně „zahořet“.

 7. Napadá mě zkrat, třeba od klíčů, sponka…

  • Samá voda..

  • lerion (neregistrovaný)

   To tě uni napadá špatně. Něco takového by znamenalo, že ten vychbalovaný Lighting konektor je dost nebezpečná věc… Tohle musí být samozřejmě ošetřeno a konektor nesmí způsobit zahoření přístroje. Je to i elektronicky ošetřeno.

   Ale ne, tím to nebude. Prostě nejspíš jen nějaká chyba u baterky nebo možná na desce. Nic mimořádného, občas se to děje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).