Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Hořící iPhone způsobil rozruch v letadle mířícím z Tel Avivu do Prahy

Hořící iPhone způsobil rozruch v letadle mířícím z Tel Avivu do Prahy

Na páteční ranní let z izraelského Tel Avivu do Prahy zřejmě jeho cestující jen tak nezapomenou. Krátce po nástupu na palubu letadla totiž v kabině ucítili kouř a zápach spáleného plastu. Ten vycházel z kabelky jedné mladé dívky, které se v ní samovolně vznítil její iPhone.

Přibližně 150 pasažérů tak bylo nuceno z letadla urychleně vystoupit. Vzhledem k nedávným leteckým neštěstím a ke konfliktu, kterým země právě prochází, není jejich znepokojení příliš těžké pochopit. Celá událost se ale brzy vysvětlila, stroj české dopravní společnosti Travel Service byl jejím personálem krátce prohlédnut a následně odstartoval se zhruba půlhodinovým zpožděním.


Ilustrační obrázek (zdroj: Wikipedia)

Zatím není jasné, čím bylo vznícení iPhonu způsobeno. Podle svědků jeho majitelka Yarden Levi s telefonem v době incidentu skutečně nijak nemanipulovala. Na veřejnost se dostal jediný snímek, navíc dost nekvalitní, ze kterého lze příčina závady také jen těžko vyčíst. Dívka zřejmě nebude moci zařízení ani případně reklamovat, z bezpečnostních důvodů jej totiž musela nechat na telavivském letišti.

Miroslav Havlíček

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments