Domů » Bleskovky » HopSkoč: skautská aplikace plná zabavných her pro vaše ratolesti

HopSkoč: skautská aplikace plná zabavných her pro vaše ratolesti

Pokud hledáte tipy na nejrůznější zábavné hry, kterými zabavíte své děti, určitě byste neměli minout novou českou aplikaci HopSkoč, na které se podíleli přímo čeští skauti. Na rozdíl od mnoha jiných využívá telefon pouze jako odrazový můstek pro skok z virtuálních světů do skutečných dobrodružství dětí s jejich rodiči. Základní myšlenkou herního nápadníku je, že nejlepší hračkou pro malé děti není tablet nebo mobil, ale maminka s tatínkem a nejlepší investicí společně trávený čas.

Skautská aplikace HopSkoč  shromažďuje nápady na jednoduché, ale smysluplné a zábavné hry pro menší děti, při kterých si zábavu užijí děti i dospělí. Všechny aktivity přitom spojuje důležitý princip – jsou nápadité a zároveň nenáročné na realizaci. „Chceme aby se děti rodičů neptali Tati-mami půjčíš mi telefon, ale Tati-mami půjdeš si hrát?“ říká Pavel Konečný (Flek), autor nápadu, skautský vedoucí a otec tří dětí.

HopSkoč 2
Cena: zdarma

Hry na tábor, zahradu, ale třeba i do čekárny u doktora

Jednotlivé hry se dají třídit podle věku dětí, prostředí či délky času, hodnotit a ukládat do oblíbených nebo vyhledávat podle kategorií. Chcete zabavit dítě při cestování nebo v čekárně u doktora? Žádný problém, stačí vybrat příslušnou kolekci. K objevování nových aktivit pak slouží doporučení na dosud nevyzkoušené hry, protože zásoba her se neustále rozrůstá.

Kdy aplikace HopSkoč přijde vhod?

  • jedete s dětmi na dovolenou a nemůžete jim vzít kufr plný hraček
  • po cestě v autě, když uvíznete v koloně
  • když na výletě začnou bolet nohy a je potřeba dojít ještě kus cesty
  • když jsou děti nemocné, jsou doma dlouho zavřené a pochopitelně je už nic nebaví
  • když čekáte u doktora, cestujete vlakem nebo je ošklivé počasí
  • když přijde domů z práce, máte chuť si společně něco zahrát, ale nemáte žádný nápad

Rozhraní aplikace se řídí heslem, že v jednoduchosti je krása. Jednotlivé hry jsou zobrazeny v přehledném seznamu s ilustračními obrázky. Stačí jen vybrat, přečíst si instrukce a začít si hrát. Celý systém je velmi intuitivní, aby nebral čas, který je lepší věnovat dětem. Protože na skutečných offline zážitcích s dětmi je celá aplikace postavená. A to nejlepší na závěr – HopSkoč je kompletně zdarma nejen pro telefony s Androidem, ale samozřejmě také pro iPhone.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).