TOPlist

Honor Magic 3 5G kompletně prozrazen. Oslní špičkovými parametry a gigantickým fotomodulem

Honor Magic 3 1

Značka Honor letos zažívá znovuzrození. Oddělením od mateřské firmy Huawei ze sebe strhla břímě amerických zákazů a opět se může nadechnout k produkci smartphonů, u nichž nemusí řešit omezené množství použitelných komponent či nedostupnost služeb a aplikací od Googlu. Prvním ovocem tohoto znovunadechnutí se stala řada Honor 50 z minulého měsíce, ovšem ten pravý vlajkový Honor se teprve schovává za rohem.

Honor Magic 3

Honor Magic 3 5G: vlajkový smartphone se vším všudy

Podle renderů kolujících internetem nabídne Honor Magic 3 5G neotřelý design zad, kterým bude dominovat gigantický kruhový fotomodul připomínající legendární Lumii 1020. Na rozdíl od ní však bude modul Honoru členitější – uprostřed najdeme velký snímač hlavní kamerky obklopený stříbrným prstencem, za ním se pak v dalším prstenci seřadí další tři čočky a LED blesk. Rozlišení a funkce fotoaparátů zatím neznáme; žádná z čoček však není „hranatá“, tudíž periskopického zoomu se patrně nedočkáme.

Na přední straně najdeme dva fotoaparáty umístěné do oválného otvoru v levém horním rohu displeje. Ten potěší zaoblenými boky a velmi tenkými rámečky nahoře a dole. Honor nasadí do akce 6,76“ AMOLED zobrazovač od společnosti BOE s Quad HD+ rozlišením, podporou HDR10+ obsahu a obnovovací frekvencí 120 Hz. O ochranu se pak postará sklo Gorilla Glass Victus.

Telefon poběží pod taktovou čipsetu Qualcomm Snapdragon 888+, díky kterému se můžeme těšit na vysoký výkon, efektivní chod a podporu sítí 5G. Procesor bude spárován s 8 nebo 12 GB RAM, rychlé úložiště typu UFS 3.1 bude nabízeno v kapacitách 128, 256 a 512 GB. Akumulátor Honoru Magic 3 5G bude mít kapacitu 4500 mAh, přičemž zdroj hovoří o dvou rychlostech nabíjení – 66 a 50 Wattů. Doufejme, že první možnost patří kabelovému a druhá bezdrátovému nabíjení.

Premiéra 12. srpna

Jednou z nejdůležitějších položek bude i software; Honor použije Android 11 s nadstavbou Magic UI 5.0, ve které nebudou chybět ani dříve zapovězené služby a aplikace Googlu. Honor Magic 3 5G se tak může bez obtíží prosadit i na globálním trhu, byť zatím nevíme, zda s ním má čínská značka globální plány. Více bychom se měli dozvědět 12. srpna, kdy by měla být rodina smartphonů Honor Magic 3 představena.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku