Domů » Bleskovky » Honor dnes představí nové top modely. Jejich osud je ale nejistý

Honor dnes představí nové top modely. Jejich osud je ale nejistý

Dnes v 15:00 českého času se v Londýně odehraje premiéra nových vlajkových smartphonů značky Honor. Dle všeho se bude jednat o velmi dobře vybavené stroje, které se budou rovnat těm nejlepším smartphonům současnosti. Jejich potenciální úspěch ale možná zkomplikuje drobný detail – kvůli včerejší kauze se totiž vůbec nemusí dostat na trh, případně se zahájení prodeje může značně prodloužit.

Honor 20 Pro na oficiálním tiskovém snímku
Honor 20 Pro na oficiálním tiskovém snímku (zdroj: WinFuture.de)

Honor 20 a 20 Pro: vlajkové telefony zatím poputují „do šuplíku”

Na značku Honor se totiž vztahují veškeré restrikce, které uplatňuje americká vláda vůči společnosti Huawei a jejím dceřiným firmám. Zákaz používat americké technologie platí pro všechna budoucí zařízení včetně „dnešních“ Honorů 20 a 20 Pro.

Telefony sice s předstihem získaly potřebné certifikace, i tak se jich ale veškeré sankce týkají. Čínská značka údajně stála před rozhodnutím dnešní tiskovou konferenci v Londýně zrušit, nakonec tak ale neučinila a akce se uskuteční. Jen je zatím nejisté, zda a kdy se oba modely dostanou na světový a především český trh.

Hardwarové parametry Honor 20 Pro
Systém: Android 9.0
Rozměry: 154,60 x 73,97 x 8,44 mm, Hmotnost: 182 gramů
Čipset: HiSilicon Kirin 980, Cortex-A76 2x 2,6 GHz Cortex-A76, 2x 1,92 GHz Cortex-A76, 4x 1,8 GHz Cortex-A55
RAM: 8 GB, Interní paměť: 256 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,26", Full HD+, 1080 x 2340 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 32 Mpx (f/2.0), Full HD video, HDR režim, EIS, AI funkce
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Aktuální situace je tedy taková, že se oficiální premiéra odehraje, avšak termín zahájení prodeje může být odsunut o několik týdnů, případně i měsíců za předpokladu, že spolu znesvářené mocnosti uzavřou v obchodní rovině smír. Pokud však k domluvě nedojde, uvidíme Honor 20 a 20 Pro pouze na papíře. „Lepší“ načasování si americká vláda zvolit nemohla. Situace se ale může změnit prakticky z hodiny na hodinu a o dalším vývoji vás na SMARTmanii samozřejmě budeme informovat.

Nepřehlédněte – Huawei dostává 3 měsíce k dobru, úplný zákaz začne platit až od srpna

Jak sledovat live stream z Londýna?

Od 15:00 našeho času můžete sledovat živý přenos z tiskové konference v Londýně, kde budou oba nové smartphony představeny.

HONOR 20 Series Global Launch Event

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).