TOPlist

Honor Band 5: za málo peněz hodně muziky [recenze]

honor band 5 recenze

Čínský Huawei pod svou „značkou pro mladé“ Honor distribuuje především chytré telefony, nicméně se sem tam se objeví i nějaká ta nositelná elektronika. Již poměrně dlouhou tradici mají náramky Honor Band, které jsou dostupnou alternativou k nekorunovanému králi fitness náramků, kterým je Xiaomi Mi Band 4. Obstojí v tvrdé konkurenci? Nejen na tuto otázku se dozvíte odpověď v naší recenzi.

Obsah balení a design

V balení nečekejte žádné zázraky. Kromě samotného náramku a nezbytných manuálů v něm najdete ještě proprietární dobíjecí kolébku a krátký microUSB – USB-A kabel. Nic víc, nic míň. Balení je tak naprosto standardní, jen škoda, že se nenašlo místo pro USB-C. Silikonový náramek je vyměnitelný, nicméně nejde sejmout zrovna snadno a chce to trochu cviku.

Z barev je dostupná černá, modrá a růžová, která nám dorazila na testování. Náramek je sice poměrně kvalitní, nicméně během testování se začal nepříjemně špinit. Doporučuji tak zvolit spíše tmavší odstíny.

honor band 5 3
Balení je poměrně chudé

Designová stránka Honor Bandu 5 je z mého pohledu velkou slabinou. Snahu o originalitu či invenci tady rozhodně nehledejte. Pokud bych o Honor Bandu 5 řekl, že je z designového hlediska šedý průměr, jednalo by se o pochvalu. Pozitivem je mírně zakřivený displej a celý modul náramku, takže na ruce sedí dobře.

Na trhu nicméně najdete mnohem hezčí fitness náramky. Alespoň jeho váha 22 gramů je přijatelná, nicméně při testování na dámském zápěstí náramek příliš neuspěl vytrvalým odíráním vystouplé kůstky nad zápěstím. Pánové s útlejším předloktím mohou pociťovat podobné nepohodlí.

Ovládání a systém

O chod Honoru Band 5 se stará uzavřený systém LiteOS, který v mírně rozšířené podobě můžete znát například z hodinek Huawei Watch GT 2. To z náramku dělá snadno ovladatelný a intuitivní kus elektroniky. Mezi nabídkami listujete pohybem nahoru a dolů, o krok zpět se vracíte tahem zleva doprava. Na ciferník se můžete vrátit rychle s pomocí kapacitního dotykového tlačítka pod displejem.

honor band 5 8
Systém je přehledný a jednoduchý

Z pohledu chytrých funkcí nečekejte nic nadstandardního. Můžete si zobrazit notifikace, podívat se na přehled celodenní aktivity, podívat se na aktuální srdeční tep či délku svého spánku nebo spustit cvičení. Pod ozubeným kolečkem nastavení se neskrývají pouze nezbytné volby restartování a uvedení do továrního nastavení, ale také stopky, odpočítávání času či možnost změnit ciferník. Těch přímo v náramku moc není, ale v přidružené aplikaci si do náramku můžete dohrát další.

honor band 5 9
Měření probíhá bez problémů

Celkově musím systém pochválit za jednoduchost a odladěnost. Občasný zásek se tady sice najde, nejedná se ale o žádnou tragédii. Na sluníčku je Honor Band 5 skvěle čitelný díky 0,95″ AMOLED displeji, jehož barvy vypadají náramně. Všechny volby máte na dosah dvěma třemi klepnutími na displej, což je tak akorát. Více se zdržíte akorát při spouštění cvičení, což je pochopitelné.

Práce s notifikacemi

Jako u většiny fitness náramků, ani tady se nedá příliš chválit. Notifikace si sice můžete zobrazit i zpětně, reagovat na ně ale nějak nemůžete. Vibrace by mohly být silnější a občas se mi v průběhu testování také stalo,  že se notifikace zkrátka nezobrazila. Snad se jedná o pouhou chybu softwaru, která bude updatem odstraněna. Škoda je, že vesměs také nepoznáte, z jaké aplikace vám notifikace přišla, takže pro telefon stejně budete muset sáhnout tak jako tak.

Fitness a sportování

Pakliže si pořídíte Honor Band 5 čistě pro měření sportovní aktivity, rozhodně nebudete zklamáni. Na výběr máte velkou spoustu sportovních aktivit, které můžete provozovat jak pod širým nebem, tak v hale. Díky voděodolnosti můžete Band 5 vzít také do bazénu, kde si s ním můžete měřit uplavané bazény.

honor band 5 7
Ve fitness funkcí nemá Honor Band 5 příliš konkurence

Kromě kroků samozřejmě zvládne náramek měřit také srdeční tep. Kromě toho disponuje také senzorem pro měření okysličení krve SPO2, který má být velkým trumfem oproti konkurenci. Ačkoli se jedná bezesporu o zajímavý senzor, příležitostní sportovci mého střihu jej příliš nedocení. I tak ale musím pochválit každou snahu o lepší a přesnější měření sportovních výkonů. Jen škoda, že se do náramku nevešla GPS, byť je její absence pochopitelná a omluvitelná. S telefonem nicméně o měření trasy nepřijdete.

Jestli mám mluvit o samotném měření sportovních aktivit či krokoměru, tak musím říct, že mu nelze nic vytknout. Je vidět, že Honor, potažmo Huawei, fitness umí a na náramku Honor Band 5 je to zkrátka poznat. Měření je velmi přesné a spolehlivé, takže pokud si chcete pořídit Honor Band 5 čistě jen na sport, rozhodně nešlápnete vedle.

Doprovodná aplikace

Tady vidím největší slabinu Honor Band 5. Doprovodná aplikace Huawei Health je sice použitelná, nicméně se nejedná o žádný luxus. Ze spousty dat si musíte většinu závěrů vyvodit sami a pro některá nastavení budete do aplikace chodit vysloveně neradi. Některé funkce také nefungují jak mají, jako například chytré buzení.

Huawei Health
Huawei Health

Sice si můžete nastavit rozptyl, ale Honor Band 5 bude vibrovat takřka vždy co nejblíže času, který nastavíte jako nejdřívější hranici pro buzení. Nechce se mi věřit, že každý den je má lehká fáze spánku ve stejný čas. Její předností je aspoň to, že je dostupná jak pro Android, tak pro iOS. Pokud nemáte telefon od Honoru či Huawei, počítejte s tím, že budete do Androidu muset doinstalovat ještě zhruba 95MB balíček s názvem Huawei Mobile Services.

Výdrž na baterii

Výdrž na baterii sice na první pohled vypadá dobře, nicméně se nejedná o žádné nadprůměrné hodnoty. Při běžném používání vydrží 100mAh baterie až 14 dní, při střídmějším používání můžete dosáhnout až tří týdnů. Zkrátka žádné extrémní hodnoty. Oproti Samsung Galaxy Fit E se sice jedná o nadprůměr, na šampióna od Xiaomi se ale příliš nechytá. I tak ale musím takto dlouhou výdrž pochválit.

honor band 5 4
Výdrž na baterii je příjemná

Pořád je co zlepšovat

Jak shrnout fitness náramek Honor Band 5? I přes všechny výtky se jedná o kvalitní fitness náramek, který má co nabídnout, především pokud jde o funkce a měření sportovní aktivity. Tady snese srovnání i s těmi nejlepšími na trhu a troufnu si říci, že je mnohdy i předčí.

Tip: kompletní parametry náramku Honor Band 5 najdete v našem katalogu

Na AMOLED displej je taktéž radost pohledět. Funkcemi sice nenabídne nic navíc, ale to málo, co umí, zvládá dobře. Voděodolnost 5 BAR je sice standardem, ale taktéž hovoří ve prospěch Honor Bandu 5.

honor band 5 1
Honor Band 5: za málo peněz hodně muziky

Škoda je veskrze průměrného designu, horší práce s notifikacemi, nevyužité doprovodné aplikace a nespolehlivého chytrého budíku. Tyto pro někoho detaily sráží celkový dojem z Honor Bandu 5 o řád níže, než by si zasloužil.

To nicméně kompenzuje cenou, která se zastavila na 999 korunách. Při takto nízké ceně mu ledacos odpustíte, nicméně tuhá konkurence v podobě Xaomi Mi Band 4 znamená, že si v tomto odvětví nemůžete dovolit chybu. A Honor Band 5 si jich dovolil hned několik.

Honor Band 5

honor band 5 6
7.5

Design a zpracování

6.8/10

Funkce a výbava

8.3/10

Pohodlnost nošení

7.6/10

Výdrž baterie

8.8/10

Doprovodná aplikace

6.1/10

Klady

  • přesné měření fitness aktivit
  • měření okysličení krve
  • dobrá výdrž na baterii
  • sympatická cena
  • jasný a čitelný AMOLED displej
  • voděodolnost

Zápory

  • nudný design
  • horší doprovodná aplikace
  • špatná práce s notifikacemi
  • nespolehlivý inteligentní budík
Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku