Cena:

Honor 60 zachycen naživo. Těšte se na třpyt hvězdného nebe

Honor 60 9

Smartphone Honor 50 se začal prodávat na českém trhu teprve před měsícem, přesto by už v příštím týdnu měl být uveden na scénu jeho nástupce. Internetem kolují jeho tiskové snímky i živé fotografie, které odhalují, že Honor 60 dorazí ve dvou verzích a ve čtyřech nápaditých barvách.

Honor 60 7

Honor 60 v barvách nebeské oblohy

Honor 60 se nebude příliš lišit od aktuálního modelu, výrobce vsadí na podobný design se dvěma velkými kruhy pro fotoaparáty na zádech. Výrobce ale zjevně ubere na čočkách; zatímco u Honoru 50 byly ve spodním kruhu hned tři, u Honoru 60 bude jenom jedna. Za toto rozhodnutí se na výrobce rozhodně zlobit nebudeme; než do telefonu dávat zbytečné 2Mpx snímače do počtu, raději přivítáme méně kamer, zato kvalitnějších.

Honor 60 má dorazit ve dvou variantách, základní a Pro. Odlišností mezi nimi příliš mnoho nebude, na první pohled jsou viditelné pouze odlišné displeje – základní Honor 60 má disponovat plochým panelem, zatímco varianta Pro zakřiveným s obnovovací frekvencí 120 Hz. V obou případech celistvost zobrazovačů naruší otvor pro 50Mpx selfie kamerku nahoře uprostřed. Hlavní fotoaparát se pak u obou variant má pyšnit rozlišením 108 megapixelů. Oba telefony také mají dostat stejný čipset – Qualcomm Snapdragon 778+. Ten ostatně potvrzuje i záznam v benchmarku GeekBench, podle něhož má mít Honor 60 Pro 12 GB RAM.

Oba chystané telefony mají dorazit ve čtyřech stejných barevných kombinacích – černé, nazelenalé, oranžové a modré. První dvě budou mít „obyčejná“ skleněná záda, zatímco ty zbývající mají získat efekt nebeské oblohy. Podobně jako měl Honor 50 barevnou variantu Frost Crystal s „třpytkami“ ve skle, má dostat podobné provedení i nástupnický model.

Telefony Honor 60 a 60 Pro by měly být uvedeny na čínský trh 1. prosince, na globální trh pravděpodobně dorazí později, koneckonců Honoru 50 trvala cesta na náš trh 4 měsíce.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.