Domů » Bleskovky » Honor 50 v kompletním úniku. Máme obrázky i parametry všech tří chystaných modelů

Honor 50 v kompletním úniku. Máme obrázky i parametry všech tří chystaných modelů

Už příští týden odhalí Honor své první smartphony, které vznikly po odtržení od mateřské firmy Huawei, a tudíž se na ně nevztahují americké sankce. Díky tomu budou mít chystané telefony přístup ke službám a aplikacím Google, stejně tak může jejich výrobce používat americké komponenty a technologie. Prvními smartphony po restartu značky bude trojice modelů spadajících do řady Honor 50, přičemž díky serveru 91mobiles si můžeme všechny tři novinky představit s předstihem.

Honor 50 5G: zlatý střed

Hlavním poznávacím znakem všech tří modelů se stane design zad, jimž budou vévodit dva velké kruhové fotomoduly. Fotosestava se bude napříč modely lišit, stejně tak i vnitřní hardwarová výbava. Základní varianta Honor 50 5G dostane do výbavy 6,57“ OLED displej s Full HD+ rozlišením, o zvýšené obnovovací frekvenci zdroje nehovoří. Panel bude po stranách lehce zakřivený, nahoře uprostřed najdeme otvor pro selfie kamerku s rozlišením 32 Mpx a světelností f/2.2. Čtečka otisků prstů z obrázků patrná není, tudíž bude zřejmě integrovaná v displeji.

Honor 50 vs 50 Pro
vlevo Honor 50, vpravo Honor 50 Pro

Na zádech Honoru 50 5G napočítáme celkem čtyři fotoaparáty. V horním kruhu se bude nacházet hlavní kamerka s rozlišením 108 megapixelů a světelností f/1.9, ve spodním pak najdeme tři čočky – 8Mpx širokáč a dvě 2Mpx kamery pro makro a hloubku ostrosti.

Uvnitř Honoru 50 5G bude tikat čipset Qualcomm Snapdragon 778G, patřící do vyšší střední třídy. Tento čip nabízí slušnou porci výkonu a nechybí mu ani podpora 5G sítí. Paměťové varianty zatím neznáme, víme však, že telefon bude disponovat 4300mAh baterií s podporou rychlého 66W nabíjení. Honor 50 5G bude mít rozměry 160 × 73,8 × 7,8 mm a hmotnost 175 gramů. Nabízen bude minimálně ve čtyřech barevných variantách.

Honor 50 Pro 5G: vrcholová varianta

Varianta s přídomkem Pro nabídne velmi podobné parametry jako základní model, téměř shodný bude i design. Oba telefony od sebe rozeznáte podle rozměrů; Honor 50 Pro 5G dostane do vínku větší 6,72“ displej (OLED, Full HD+), takže jeho fyzické rozměry narostou na 163,5 × 74,7,8 × 8,1 mm, hmotnost pak na 187 gramů.

Honor 50 Pro

Sestava fotoaparátů na zádech bude totožná jako u základního modelu, změna se však odehraje na přední straně – selfie kamerka se přesune z kruhového otvoru uprostřed do oválu v levém horním rohu. Tvořit ji bude hlavní 32Mpx fotoaparát, který doplní širokoúhlá kamerka s rozlišením 12 Mpx.

I tento model bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 778G, „vrcholový“ Snapdragon 888 se řady Honor 50 týkat nebude. Akumulátor v těle varianty Pro nabídne kapacitu 4000 mAh a bude se pyšnit bleskurychlým 100W nabíjením. Z nuly na sto se tento telefon dobije za pouhých 25 minut.

Honor 50 SE 5G: odlehčený model

Posledním modelem bude odlehčená varianta s přídomkem SE. Ta bude z celé trojice rozměrově největší (164,7 × 75,6 × 8 mm, 191 gramů), a to především díky 6,78“ displeji. Snímek přední strany tohoto modelu nemáme, tušíme však, že panel této varianty nebude zakřivený, ale plochý. Honor v tomto případě použije LCD zobrazovač s Full HD+ rozlišením, jehož součástí bude i 16Mpx selfie kamerka.

Honor 50 SE

Sestavu fotoaparátů na zádech budou tvořit tři snímače – hlavní 100Mpx kamera se světelností f/1.9, 8Mpx širokáč se světelností f/2.2 a 2Mpx makro kamera. Telefon poběží pod taktovkou čipu MediaTek Dimensity 700 5G, energii bude dodávat 4000mAh akumulátor s podporou 66W nabíjení.

Všechny tři telefony budou představeny už příští středu 16. června.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Tohle nejsou moc konkurence schopné telefony. Starý Honor 20 Pro má lepší specifikaci. Světelnost hlavního fotoaparátu 1.9 je nic moc a použitý procesor není také žádný TOP.

  2. Mám cca dva a půl roku Honor 20 view, musím konstatovat že telefon i po takové době pracuje naprosto perfektně a jsem maximálně spokojen. Bohužel (logicky) baterie už začíná pomalu upadat. Poté, co jsem minulý týden zjistit v servisu, že baterie je přilepená k displaji, tudíž výměna baterie znamená koupit nový display s nalepenou baterií, to je těžké vystřízlivění. Nepochopitelné.
    Neví se už náhodou, jestli je to podobně i u této série?

    • Vlastním Honor view 10 a baterka se měnila samostatně. Baterka cca 500 a práce taky tak 500,-

  3. Tak trochu zklamání.Čekal jsem nadupanější telefony.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).