Honor 50 je ideálním fotografickým společníkem

Honor 50 Pro 2

Na český trh dorazil nový smartphone Honor 50, který má ambici stát se první volbou pro všechny, kteří hledají slušně fotící telefon ve střední třídě. V rámci předobjednávek jej navíc můžete pořídit za výhodnou cenu.

Fotografická výbava si zaslouží pozornost

Silnou zbraní Honoru 50 je hlavní fotoaparát se senzorem Samsung S5KHM2 typu ISOCELL o velikosti 1/1,52″, rozlišením 108 Mpx, clonou f/1.9 a velikostí pixelů 0,70 µm, přičemž zvládne také spojit 9 pixelů do jednoho o výsledné velikosti 2,1 µm. Ten doprovází širokoúhlý objektiv s rozlišením 8 Mpx, světelností f/2.2, úhlem 112˚ a ohniskovou vzdáleností 17 milimetrů a známá dvojice makro/bokeh s rozlišením 2 Mpx a světelností f/2.4.

Na své si přijdou i selfie maniaci – přední kamera dostala senzor Samsung JD1 typu ISOCELL o velikosti 1/3,14″, rozlišení 32 Mpx, clonu f/2.2 a velikost pixelů 0,70 µm.

Honoru 50 nechybí všechny tradiční fotografické režimy, jako je například noční režim, portrét, panorama, makro, focení dokumentů, HDR či fotografování v plném rozlišení. K dispozici je i manuální režim, ve kterém si lze nastavit hodnotu ISO, čas, expozici, režim ostření či vyvážení bílé, přičemž poslední tři hodnoty si lze zamknout.

honor50
Honor 50

Zajímavý je fotografický režim clona, který umožňuje manuálně nastavit clonové číslo a ovlivnit tak sílu bokeh efektu. Vášnivé instagramery potěší také režim nálepky, kdy můžete ještě před vyfocením snímku umístit některou z nálepek, ať už jde o polohu, datum a čas, aktuální teplotu či jen pár motivačních slov.

Video zvládá Honor 50 na jedničku

Pro natáčení videa je Honor 50 taktéž vybaven velmi dobře. Díky čipsetu Qualcomm Snapdragon 778G zvládne natáčet videa až v rozlišení 4K při 30 snímcích za sekundu, případně ve Full HD při 60 snímcích za sekundu a to jak v poměru stran 16:9, tak 21:9. Samozřejmostí je i možnost natáčet časosběrná videa. Pro nahrávání videa umí Honor 50 několik kreativních režimů, které vám umožní zachycovat originální záběry.

honor 50 3
Honor 50

Hlavní předností jsou takzvané režimy více videí, které umožňují souběžně natáčet z přední selfie kamery a zadního hlavního fotoaparátu, či dokonce simultánní natáčení z hlavního a širokoúhlého fotoaparátu, kdy získáte dvě odlišné perspektivy na stejnou scénu. Zajímavostí je také režim obraz v obrazu, kdy vidíte záznam z přední kamery v malém okně, zatímco scénu natáčenou hlavním fotoaparátem můžete sledovat téměř na celé ploše displeje.

honor 50 2
Honor 50

Honor 50 ale umožňuje i plynule přepínat mezi různými režimy. Z více videí ze dvou zadních fotoaparátů můžete například plynule přepnout do režimu obraz v obrazu. Zároveň si lze během natáčení snadno upravit snímkování, takže můžete natáčenou scénu zrychlovat či zpomalovat dle libosti. Užitečnou vychytávkou je dedikované tlačítko pro vyfocení snímku během natáčení, což ne každý smartphone dokáže.

Honor 50 potěší všechny tvůrce obsahu

Honor 50 myslí také na instagramery a tvůrce krátkých videí s příběhem. Pro ně si přichystal 9 příběhových šablon (cesta lásky, líčení, příjemné chvilky, cvičení, duální zobrazení, party, navštíveno, rytmus a klasika), které se inspirují různými režimy více videí a zahrnují také hudební podkres. Ve speciální záložce si stačí vybrat ten správný styl příběhu, nastavit si rychlost záznamu a už se můžete soustředit pouze na obsah. Výsledkem je krátký klip, který už nemusíte více upravovat.

honor 50 1
Honor 50

Nový Honor 50 má určitě co nabídnout jak svátečním fotografům, tak vycházejícím instagramovým hvězdám. Kvalitní fotovýbava ve střední třídě, navíc podpořená o kreativní režimy videa, vás na nějakou dobu určitě zabaví a umožní vám naplno využít vaši kreativitu.

Slušná hardwarová výbava

Prim hraje OLED displej s rozlišením 1080 x 2340 pixelů a 120Hz obnovovací frekvencí. Uvnitř Honoru 50 se ukrývá čipset Qualcomm Snapdragon 778 5G, grafika Turbo X, 6/8 GB RAM a 128/256 GB vnitřní paměti.

HONOR 50 All compressed 0
Honor 50

Z další výbavy nechybí podpora sítí 5. generace, Bluetooth 5.2, USB-C, NFC, Wi-Fi 6 či čtečka otisků prstů ukrytá pod displejem. Baterie má kapacitu 4300 mAh a nechybí ani podpora pro rychlé 66W nabíjení, které dokáže baterii dobít za 20 minut až na 70 %. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou MagicUI, samozřejmě se službami Google.

V rámci předobjednávek ušetříte

Honor 50 bude v Česku dostupný v barvách Midnight Black, Emerald Green a Frost Crystal za standardní cenu 12 990 Kč v případě verze 6 GB RAM/128 GB vnitřní paměti, respektive za 14 990 Kč v případě varianty s 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti.

V rámci předobjednávek, které odstartovaly včera (1. listopadu), základní verzi seženete o 1 500 Kč levněji (11 490 Kč), vybavenější varianta vás vyjde na 13 490 Kč včetně DPH. Další informace o modelu Honor 50 najdete na oficiálních stránkách.

Autor článku blank
Michal Javůrek

Kapitoly článku