TOPlist

HomePod konečně dohnal konkurenci. Siri už na něm spustí i Spotify

apple homepod mini v červenomodrém odstínu
  • Přehrát hlasovým příkazem na HomePodu hudbu ze Spotify je konečně možné
  • Chce to využít jen jeden hlasový příkaz navíc
  • Ten propojí telefon s HomePodem skrze AirPlay

Chytrý reproduktor HomePod od Applu patří z technického hlediska mezi velmi zajímavé produkty. Kvalita zvuku je totiž na poměry chytrých reproduktorů nadprůměrná, stejně jako zpracování. S trochou nadsázky se dá říci, že jeho největší slabinou je hlasová asistentka Siri, která toho oproti konkurenci v podobě Alexy a Assistanta příliš mnoho neumí. Lidé, kteří postavili svou chytrou domácnost na protokolu HomeKit, nicméně příliš mnoho alternativ na výběr nemají, a tak se musejí chtě nechtě smířit s jistými omezeními.

„Hey Siri, přehraj mi hudbu ze Spotify na HomePodu“

Mezi ně dlouhou dobu patřilo například omezení hudebních streamovacích služeb pouze na Apple Music a pečlivě vybrané služby třetích stran. Skrze HomePod sice můžete přehrávat hudbu i z jiných zdrojů, avšak v tomto případě bylo potřeba muziku poslat do reproduktoru z chytrého zařízení ručně – hlasový příkaz uměla Siri vykonat pouze ve spolupráci s nativní službou od Applu. To je ale nyní minulostí. Apple se sice nerozhodl uvolnit své hlasové asistentce okovy, nicméně s příchodem iOS 17 lze využít jedné chytré mezery, která vám umožní hlasovým příkazem přehrát na HomePodu hudbu přímo ze Spotify.

Spotify přehrávající hudbu na HomePodu skrze AirPlay
Chce to trochu kreativity, ale přehrávat hudbu ze Spotify na HomePodu je možné

Siri totiž nově umí na základě hlasového příkazu propojit váš iPhone skrze AirPlay s reproduktorem HomePod. Poté už jen stačí poprosit Siri o přehrání libovolné skladby či playlistu přes Spotify. Pro fungování je potřeba mít na iPhonu nainstalovanou verzi systému iOS 17 a také poslední verzi Spotify 8.8.72. Poté by tato „vychytávka“ měla bez větších problémů fungovat. Je velká škoda, že se Apple stále ještě nerozhodl podporovat konkurenční streamovací služby na svém hardwaru, což by bezesporu mohlo pomoci jeho prodejům.Logo Spotify podle tvůrců na UnsplashNepřehlédněte

Vztahy Applu a Spotify stále na bodu mrazu. Podpora pro HomePod stále v nedohlednu

Přehrávání Spotify na HomePodu prostřednictvím příkazu Siri lze jak skrze iPhone, tak i z počítačů s macOS. Toto řešení by zároveň mělo fungovat i pro ostatní nepodporované služby, jako je Amazon Music či YouTube Music. Předplatitelé Apple Music, Deezer, Pandora, iHeartRadio či TuneIn žádná omezení řešit nemusejí – tyto služby podporuje Siri na HomePodu nativně.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku