Domů » Bleskovky » Hololens míří do Evropy, příští rok možná přijde nový model

Hololens míří do Evropy, příští rok možná přijde nový model

Brýle pro rozšířenou realitu Hololens byly představeny již před dvěma roky, za tu dobu se zatím dostaly do rukou několika málo vývojářských týmů, které za ně byly ochotni utratit 3 tisíce dolarů (asi 74 tisíc korun bez DPH). My jsme měli před nedávnem možnost jeden z exemplářů vyzkoušet (více informací) a odnesli jsme si velmi pozitivní dojmy.

HoloLens_main

Microsoft navíc nyní rozšiřuje dostupnost brýlí, a tak se s nimi možná budeme setkávat častěji, neboť budou k mání i na evropském trhu, konkrétně v Německu, ve Francii, ve Velké Británii a Irsku. Oficiální evropská cena vývojářské edice je nastavena na 3 299 EUR (asi 89 200 korun), předprodej začíná již nyní, první modely by měly přijít k zájemcům příští měsíc.

Microsoft Store Vývojářská edice Komerční edice
Microsoft Store Spojené Království  £2,719  £4,529
Microsoft Store Austrálie  AU$4369  AU$7269
Microsoft Store Franice  €3299  €5489
Microsoft Store Německo  €3299   €5489
Microsoft Store Nový Zéland  NZ$4699  NZ$7829
Microsoft Store Irsko  €3299  €5489
Microsoft Store USA USD 3,000 USD 5,000
Microsoft Store Kanada CAD $4,000 CAD $6,669

Šušká se, že někdy ve druhé polovině příštího roku přijde na trh vylepšená verze; zda bude napraven největší neduh současné verze, tedy malé zorné pole, však zatím jasné není.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. tak asi v usa sa oplati najviac. kanadania asi budu cestovat za hranice :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).