Domů » Bleskovky » Hodinky Alcatel OneTouch Watch: Vyvážený mix výbavy za dostupnou cenu (video)

Hodinky Alcatel OneTouch Watch: Vyvážený mix výbavy za dostupnou cenu (video)

Společnost Alcatel se rozhodla vstoupit do vod s nositelnou elektronikou a na veletrh MWC přivezla ukázat své první chytré hodinky One Touch Watch. Ve výsledku se nejedná o jedny hodinky, ale o celou modelovou řadu, kterou tvoří čtyři varianty s odlišnými řemínky. Skvělé je, že novinka nabízí plnou kompatibilitu se smartphony s operačními systémy Android i iOS a kromě zobrazování aktuálního času zvládne také příjem notifikací, ovládání multimédií nebo měření fitness aktivit. Na stánku výrobce se nám podařilo zjistit, že 210mAh akumulátor by měl stačit na dvou až pětidenní výdrž v závislosti na stylu používání.

   

Přední straně dominuje 1,22″ kruhový displej s rozlišením 204 x 240 pixelů. Celkové rozměry těla hodinek jsou 10,5 x 41,8 x 3,5 mm, šířka pásku je 20 mm. Komunikaci s telefonem zajišťuje rozhraní Bluetooth 4.0. Srdcem hodinek je čip STM429 od společnosti STMicroelectronics. V kovovém těle je dále zabudovaný gyroskop, výškoměr, senzor srdečního tepu, elektronický kompas a NFC. Díky těmto čidlům můžete měřit svůj spánkový cyklus, uběhnutou vzdálenost nebo spálené kalorie. Přímo na hodinkách pak můžete pohodlně sledovat dosažené úspěchy v rámci přehledu fyzické aktivity. Vzhledem ke stupni krytí IP67 hodinkám nebude vadit ani voda.

Jakmile jsou vaše hodinky připojené k smartphonu, budete moci dostávat přímo na své zápěstí upozornění na hovory a zprávy, ale také aktualizace z Facebooku a dalších sociálních sítí. Další zajímavou funkcí je upozornění vibracemi na ztrátu bezdrátového spojení. Z hodinek lze ovládat například hudební přehrávač, nebo je lze použít jako dálkovou spoušť fotoaparátu.

Hodinky Alcatel One Touch Watch se na trhu objeví již příští měsíc a jejich cena nemá překročit hranici 3 000 Kč. Co se týče prvních dojmů, tak dle našeho názoru se jedná o relativně povedené zařízení s přijatelným poměrem cena / výkon. Mírné obavy v nás zanechal pouze USB konektor pro napájení, jehož řešení nám přišlo chatrné.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

 1. jofré (neregistrovaný)

  Snimac tep.frekvence na spodni strane honinek? :D A display ma 262 barev?Nema tam byt 262tis?

 2. Lord de Wolf

  Ano optický snímač na spodní straně. Přišla s tím společnost Mio: [odkaz] Mám to na svých TomTom Runner Cardio a zatím spokojenost… žádnej hrudní pás…

 3. Hodinář (neregistrovaný)

  Senzory: gyroskop, výškoměr, senzor srdečního tepu

  Otázka je, k čemu tam jsou. Dostanu z nich ty informace (v reálném čase) do Endomondo či Runtastic?

  A nebo se na ně jen mohu dívat na hodinkách či v nějaké proprietářní alcatelé aplikaci??? To by bylo jaksi na prd…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).