Domů » Bleskovky » HMD Global slibuje: Android P dostanou všechny naše smartphony

HMD Global slibuje: Android P dostanou všechny naše smartphony

Společnost HMD Global to myslí se softwarovou podporou svých smartphonů Nokia smrtelně vážně. Dokázala to i včera na moskevské tiskové konferenci, kde oznámila, že všechny její smartphony (Nokií 1 počínaje, Nokií 8 Sirocco konče) dostanou aktualizaci na Android P.

Finská firma se zavázala aktualizovat své smartphony minimálně po dobu dvou let, přičemž není nutností, aby byly součástí programů Android One a Android Go. Na Android P se tak mohou těšit i majitelé předchozí generace telefonů Nokia 1, 2, 3, 5, 6 a 8. Dá se předpokládat, že všechny Nokie dostanou nejnovější Android krátce po jeho uvolnění Googlem někdy na konci letošního léta.

Nový fotoaparát pro Nokii 8

Ještě předtím se Nokia 2 dočká Androidu 8.1 Oreo, stát se tak má již příští měsíc. Kromě toho přijdou i softwarové novinky pro další smartphony – Nokia 8 kupříkladu již tento týden dostane pokročilou aplikaci Nokia Pro Camera, kterou mají zatím pouze novější smartphony. HMD také přidá vybraným smartphonům podporu platformy Google ARCore, dočkat se jí mají modely Nokia 8 Sirocco, Nokia 7 Plus a Nokia 6.1.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Super podpora, hlavne u tech levnejsich modelu.

  2. Spise Foxconn slibuje

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).