Domů » Bleskovky » Herní příslušenství GamePad od Samsungu se v ČR začne prodávat v lednu, jaká bude cena?

Herní příslušenství GamePad od Samsungu se v ČR začne prodávat v lednu, jaká bude cena?

Samsung v polovině prosince představil nové příslušenství GamePad, které je určené pro všechny hráče mobilních her. GamePad promění chytrý telefon nebo tablet řady Samsung Galaxy v herní konzoli, případně se do jeho ocelového rámu se dá vložit mobilní zařízení o velikosti od 4 do 6,3 palců. Spárování probíhá přes Bluetooth a u zařízení s operačním systémem Android 4.3 je umožněno také jednodušší propojení GamePadu pomocí technologie NFC. Přes HDMI kabel nebo funkci AllShare Screen Mirroring lze obraz ze zařízení sdílet na televizi.

Stiskem tlačítka „Play“ se spustí aplikace Mobile Console, což je nástroj, skrze který máte možnost vyhledávat a nakupovat hry optimalizované pro ovládání přes gamepad. Mezi podporovanými tituly v tuto chvíli najdeme například Need for Speed Most Wanted, Asphalt 8, Airborne, Modern Combat 4:  Zero Hour, Virtua Tennis Challenge nebo Gangstar Vegas a další by měly postupně přibývat. Celkem je nyní v databázi 35 optimalizovaných titulů.

   

Rozměry ovladače jsou 137,78 x 86,47 x 31,80 mm, hmotnost 195 gramů a dostupný je v černé barvě. Nové příslušenství od Samsungu se v České republice začne prodávat v průběhu tohoto měsíce, doporučená koncová cena 1 999 Kč s DPH ale může případné zájemce odradit.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments