Domů » Bleskovky » HERE WeGo: Mobilní navigace má nové jméno a přidává spoustu novinek

HERE WeGo: Mobilní navigace má nové jméno a přidává spoustu novinek

Finská Nokia loni prodala svoji mapovou divizi HERE konsorciu německých automobilek Audi, BMW a Daimler, pod jejichž hlavičkou dochází k prvním změnám. Oblíbená mobilní aplikace HERE Maps byla aktualizována na verzi 2.0 a přejmenována na HERE WeGo. Nové jméno ale není jedinou novinkou.

Here We Go

HERE WeGo si klade za cíl dostat vás z bodu A do bodu B všemi možnými prostředky za co nejkratší možnou dobu. Z tohoto důvodu uživatel po vyhledání trasy bude moci vybrat, zda zvolí cestu nejen autem, na kole, či pěšky, ale i městskou hromadou dopravou, taxíkem nebo sdíleným autem. Všechny možnosti přepravy se zobrazí přehledně na jedné obrazovce včetně času, ceny a případné doby čekání na prostředek hromadné dopravy. Do doby cestování se započítávají i případné uzavírky.

HERE WeGo: Effortless city navigation

Bohužel v českých podmínkách jsou novinky prozatím méně využitelné, zejména kvůli chybějícím databázím spojů českých dopravců a provozovatelů služeb – cestu autobusem z Brna do Prahy mi aplikace nabídla přes Vídeň s celkovou jízdní dobou 6 hodin a 30 minut, stejně tak zobrazení stanovišť Taxi či půjčoven aut funguje pouze v Praze a (částečně) v Brně.

I tak nás těší, že se na aplikaci HERE pod novým majitelem stále pracuje, a doufáme, že příští updaty přinesou toužebně očekávané funkce, jako možnost zadávání průjezdných a objízdných bodů. HERE WeGo si můžete stáhnout pro Android a iOS, vývoj verze pro Windows Phone (Mobile) byl ukončen.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments