Domů » Bleskovky » HERE WeGo: Mobilní navigace má nové jméno a přidává spoustu novinek

HERE WeGo: Mobilní navigace má nové jméno a přidává spoustu novinek

Finská Nokia loni prodala svoji mapovou divizi HERE konsorciu německých automobilek Audi, BMW a Daimler, pod jejichž hlavičkou dochází k prvním změnám. Oblíbená mobilní aplikace HERE Maps byla aktualizována na verzi 2.0 a přejmenována na HERE WeGo. Nové jméno ale není jedinou novinkou.

Here We Go

HERE WeGo si klade za cíl dostat vás z bodu A do bodu B všemi možnými prostředky za co nejkratší možnou dobu. Z tohoto důvodu uživatel po vyhledání trasy bude moci vybrat, zda zvolí cestu nejen autem, na kole, či pěšky, ale i městskou hromadou dopravou, taxíkem nebo sdíleným autem. Všechny možnosti přepravy se zobrazí přehledně na jedné obrazovce včetně času, ceny a případné doby čekání na prostředek hromadné dopravy. Do doby cestování se započítávají i případné uzavírky.

HERE WeGo: Effortless city navigation

Bohužel v českých podmínkách jsou novinky prozatím méně využitelné, zejména kvůli chybějícím databázím spojů českých dopravců a provozovatelů služeb – cestu autobusem z Brna do Prahy mi aplikace nabídla přes Vídeň s celkovou jízdní dobou 6 hodin a 30 minut, stejně tak zobrazení stanovišť Taxi či půjčoven aut funguje pouze v Praze a (částečně) v Brně.

I tak nás těší, že se na aplikaci HERE pod novým majitelem stále pracuje, a doufáme, že příští updaty přinesou toužebně očekávané funkce, jako možnost zadávání průjezdných a objízdných bodů. HERE WeGo si můžete stáhnout pro Android a iOS, vývoj verze pro Windows Phone (Mobile) byl ukončen.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. MIko (neregistrovaný)

  „vývoj verze pro Windows Phone (Mobile) byl ukončen.“ ta už bylo ukončeno taky všechno ne? :D

  • Aha, nýmand, co telefon s Wokny v ruce neměl…. Here mapy pro W10M vyvíjí mS a pod názvem Windows mapy je produkt o parník před Here… mapové podklady jsou identické

   • O parník a ještě k tomu vpřed jo? Tak Ty někoho nazývej nýmandem ???? ????

   • ms ale zadne here mapy nevyviji kde jsi to vzal, ma vlastni aplikaci Mapy mimochodem mi prisla povedena a od here pouziva podklady co vim.

 2. Na Windows 8.1 stale funguje.. len na W10 piše tu blbu hlašku :D

 3. Jan Gottwald (neregistrovaný)

  Na tuto navigaci jsem přešel ze zakoupeného Sygicu a jsem naprosto spokojen. Přehlednější, čistší a jednodušší rozhraní a navigování zatím bez problému.
  Jenom jsem na nějakém jiném serveru zahlédl poplašnou zprávu, že se v nové verzi zobrazují reklamy. Snad to není pravda…

 4. Karel (neregistrovaný)

  Chrysler? Vážně? [odkaz]

 5. Zajimalo by me jak funguje zaznam projete trasy ( hlavne mimo silnice ) a jak jsou na tom mapy s podrobnosti ( polni a lesni cesty apod. )
  Pouzivate je nekdo dele a mate porovnani s Locus, Sygic, Mapy.cz ? Diky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).